Menu

Najlepsze miejsce aby w nim zamieszkać.

17 czerwca 2016 - Budownictwo, Dom i ogród
Najlepsze miejsce aby w nim zamieszkać.

Wyprowadzając się z domu rodzinnego stajemy przed wyborem kupna mieszkania bądź domu. W zależności od naszych upodobań oraz sytuacji w jakiej się znajdujemy wybór ten musi być dokładnie przemyślany, gdyż jest to najczęściej decyzja na całe życie.
Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

Niewątpliwie jedną z ważniejszych zalet domu jest brak sąsiadów za ścianą. Dzięki temu nie musimy nikomu się podporządkowywać, a nasze życie codzienne jest bardziej swobodne. Od miesięcznych opłat możemy odjąć czynsz, który musielibyśmy opłacać w przypadku mieszkania w bloku. Pamiętajmy jednak, że tym samym wszelkie usterki, ogrzewanie oraz dbanie o teren naokoło budynku należy do nas. Do opłat należy więc doliczyć przede wszystkim opał. Jeśli posiadamy ogród, również należy o niego dbać. Pozostawiony sam sobie nie będzie wyglądał estetycznie. Na zadbanym trawniku zawsze możemy urządzić grilla czy po prostu poleniuchować opalając się. W bloku niestety takich przyjemności nie zaznamy. Dom jest to również większa powierzchnia do sprzątania.

Podsumowując, jeśli dużo pracujemy i na co dzień żyjemy w biegu domek jednorodzinny nie jest opcją dla nas. Życie w bloku pozwala na powrót z pracy do ogrzanego mieszkania, w którym nie musimy się prawie o nic martwić, a każdą usterkę możemy zgłosić do organu nadzorującego. Jeśli jednak pomimo natłoku obowiązków marzy nam się własny domek, zainwestujmy pieniądze w letniskowy, w którym zawsze możemy odpocząć w letnie, ciepłe dni. 

2 myśli nt. „Najlepsze miejsce aby w nim zamieszkać.

Kinga

Pamiętaj, że oprócz miejsca ważny jest także wygląd wnętrza. Wszystkie meble i dodatki znajdziesz w https://decorolka.pl/

Odpowiedz
Jan

Ja bez swojego pięknego ogrodu nie potrafię sobie wyobrazić odpoczynku :)To mnie niesłychanie relaksuje.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *