Menu

Technologie kosmiczne w życiu codziennym

22 czerwca 2016 - Finanse i gospodarka
Technologie kosmiczne w życiu codziennym

Technologie opracowywane przez wojsko, lub inne państwowe agencje badawcze, prędzej czy później trafiają do życia codziennego. Nie inaczej jest z wynalazkami, które powstały w celu eksploracji kosmosu. Oto kilka przykładów:


1) Matryce CMOS: matryca stosowana, w każdym obecnie produkowanym urządzeni służącym do rejestrowania obrazu. Została stworzona, aby zmniejszyć rozmiary kamer wykorzystywanych w sondach kosmicznych.
2) Pianka poliuretanowa: została wynaleziona w celu amortyzacji pilotów testowych, obecnie amortyzuje nas w codziennym życiu (łóżka, kaski, krzesła itp.)
3) Urządzenia bezprzewodowe: na potrzeby misji księżycowych rozpoczęto intensywne prace nad wydajnymi akumulatorami. Dzięki temu mamy obecnie wiele bezprzewodowych urządzeń, na przykład odkurzacz.
4) Bezpieczne pakowanie żywności: astronauci w kosmosie potrzebują jedzenia, które się nie zepsuje. Aby sprostać wymogom żywieniowym astronautów stworzono systemy, które pozwalają na przechowywanie żywności przez długi czas, bez obaw o jej świeżość. Wiele z tych systemów trafiło potem do przemysłu spożywczego oraz naszych domów.

2 myśli nt. „Technologie kosmiczne w życiu codziennym

Daga

A jeszcze kilkadziesiąt lat temu, sam telefon komórkowy wzbudzał tyle zachwytu :)Niesamowity przeskok

Odpowiedz
Espider

Uwielbiamy takie informacje! Nasza branża jest ściśle połączona z najnowszymi technologiami. Sprawdźcie http://espider.com.pl/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *