Menu

Wirtualne biuro

5 sierpnia 2016 - Firma
Wirtualne biuro

Osoby rozpoczynające prowadzenie własnej działalności, są narażone na wiele kosztów związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany regulować podatki oraz składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, do tego dochodzą inne opłaty związane z charakterem działalności, takie jak CIT, VAT, akcyza, podatek od nieruchomości, opłata targowa, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz środków transportu. Oczywiście wymienione składki i podatki są tylko początkiem piramidy kosztów, które są zobowiązane płacić osoby, chcące prowadzić swój biznes. Ponadto każda dodatkowa funkcja w firmie generuje biurokrację oraz koszty.

Jak zaoszczędzić?

Jednym z podstawowych sposobów oszczędzania na działalności gospodarczej jest prowadzenie wirtualnego biura. Daje to przede wszystkim korzyści finansowe, ponieważ wynajem lokalu jest kosztowny i wielokrotnie nieopłacalny. Decydując się na prowadzenie wirtualnego biura, potrzebne jest wygodne miejsce do pracy w domu, gdzie będzie panowała biurowa atmosfera. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrafią zadbać o samodyscyplinę i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem firmy.

W przypadku prowadzenia wirtualnego biura i jednoczesnego zatrudniania pracowników, mogą pojawić się problemy z kontrolowaniem wszystkich osób. W takiej sytuacji zaleca się wprowadzenie systemu mającego na celu kontrolowanie wykonanych obowiązków oraz postępy w projektach. Do takiego raportowania są zaprojektowane specjalne programy, których wdrażanie jest bardzo popularne w firmach zachodnich. Systemy te mają wiele złożonych funkcji, które pokazują postępy w projektach, dokładnie określają czas poświęcony na dane zadanie oraz przewidują ile czasu powinien zająć dany projekt.

Programy mające na celu raportowanie oraz przyspieszenie pracy wprowadza się nie tylko w firmach działających zdalnie, ale również dużych korporacjach, gdzie liderzy nadzorują pracę zespołu bezpośrednio w biurze.

Innym doskonałym sposobem na zaoszczędzenie funduszy w firmie jest prowadzenie księgowości. Biura rachunkowe mają bardzo podobne cenniki za takie same usługi, dlatego nie warto przepłacać. Najatrakcyjniejsze oferty w zakresie prowadzenia księgowości oferują wirtualne biura rachunkowe, z którymi przedsiębiorcy komunikują się za pomocą poczty elektronicznej oraz rozmów telefonicznych. Taki kontakt z księgowym nie generuje dodatkowych kosztów dojazdu oraz pozwala zaoszczędzić czas.

Aby znaleźć biuro rachunkowe w korzystnej cenie, należy porozmawiać ze znajomymi, którzy mieli styczność z tym środowiskiem oraz przejrzeć strony internetowe wirtualnych biur rachunkowych.

Oszczędzanie na prowadzeniu biura, może odbywać się na wiele sposobów, najważniejsze, aby były wiązały się one z racjonalnym obniżeniem kosztów i nie przekładały się na jakość oferowanych usług. Ponieważ klienci, którzy zauważą wyższą jakość w takiej samej cenie u konkurencji, nie można liczyć na podpisywanie kolejnych umów z nimi lub zwiększanie oferowanych pakietów. Warto zastanowić się, czy nasze działania są przemyślane i nie będą oddziaływały negatywnie na wizerunek firmy.

 

Tekst powstał przy współpracy z firmą largoffice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *