Menu

Ozonowanie – na czym polega?

23 listopada 2017 - Higiena, Usługi
Ozonowanie – na czym polega?

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji, która charakteryzuje się tym, że nie korzysta ze środków chemicznych. Wiele firm świadczących usługi DDD ma w swojej ofercie taką formę czyszczenia. Jest to ekologiczna i skuteczna metoda dezynfekcji. Na czym dokładnie polega ozonowanie i jakie ma właściwości?

Ozonowanie, zgodnie ze swoją nazwą, do dezynfekcji wykorzystuje ozon. Należy do jednego z najsilniejszych środków dezynfekcyjnych, dodatkowo będąc niepalnym. Każde pomieszczenie poddane ozonowaniu zyskuje czyste, świeże i zdrowe powietrze. Ozon nie tylko służy do czyszczenia budynków. To także środek oczyszczający wodę i odgrzybiający klimatyzację samochodową. Wykorzystywany jest również w medycynie.

W JAKIM CELU PRZEPROWADZA SIĘ OZONOWANIE?

Ozonowanie służy do zachowania czystości mikrobiologicznej, głównie w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki temu zachowana jest ich sterylność, a powietrze jest czystsze i zdrowsze, bez rozwijających się grzybów, pleśni i innych bakterii.

ZALETY OZONOWANIA

Ozonowanie należy do ekologicznych form dezynfekcyjnych, ponieważ nie wykorzystuje do tego żadnych dodatkowych środków chemicznych – jest to w pełni naturalna metoda działania. Z tego też względu nie szkodzi ono środowisku i mieszkańcom ozonowanego budynku.

Oprócz bycia ekologicznym, ozon jest również gazem niepalnym. W związku z tym jest gazem w pełni bezpiecznym. Dodatkowo rozpuszcza się on w wodzie. To skuteczna i precyzyjna forma oczyszczania, na którą decyduje się wiele firm dezynfekujących.

 

Ozon jest bezpieczny tylko wtedy, kiedy jego stężenie wynosi nie więcej niż 0,08ppm. Z tego też powodu nie powinno się tego robić samemu, ze względu na ryzyko nieświadomego przekroczenia owego stężenia. Należy to zlecić profesjonalnej firmie, która mając doświadczenie i odpowiednią wiedzę bez problemu wykona powierzone jej zadanie. Ozonowanie jest jak najbardziej zachwalaną metodą dezynfekcji, dlatego tak bardzo się ją poleca i ceni. Jest ona przyszłością dla nas, jak i dla naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *