Menu

Mój sąsiad Jan nie jest zwyrodnialcem

29 listopada 2017 - Finanse i gospodarka
Mój sąsiad Jan nie jest zwyrodnialcem

Sąsiad to często osoba najbliższa zaraz po rodzinie. Wielokrotnie to dzięki sąsiedzkiej życzliwości i pomocy zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dobry sąsiad to także ważny aspekt przy wyborze miejsca potencjalnego zamieszkania.

Spokojna przeprowadzka

Od kilku tygodni wraz z żoną i dzieckiem mieszkamy w nowym mieszkaniu. Jest to dwupoziomowy bliźniak w okolicach Poznania. Zdecydowaliśmy się na taki krok gdyż byliśmy już zmęczeni urokami życia w dużym mieście. Aktualnie do pracy mamy ciut dłuższą drogę jednak zyskaliśmy spokój – czyli to czego nam dotąd brakowało.

Sąsiedzkie relacje

Wprowadziliśmy się na nowo powstałe osiedle więc byliśmy przekonani, że proces poznawania sąsiadów zajmie nam sporo czasu. Przyznam szczerze, że uważałem integracje społeczności w takim przypadku za coś co raczej złudnego. Dziś istnieje bowiem przekonanie o tym, że małe społeczności lokalne przestały się socjalizować. Często mieszkasz na danym osiedlu a nawet nie wiesz jak na imię ma sąsiad z naprzeciwka i czym się zajmuje na co dzień. Kiedy sąsiad zabije z zimną krwią swoją żonę wtedy dopiero przychodzi czas na jakiekolwiek refleksje.

Jan niezbędny sąsiad

Już podczas wprowadzania się do naszego nowego domu zaczepił nas sąsiad. Okazało się, że był to pan Jan, mieszkaniec drugiej części naszego bliźniaka. Byliśmy bardzo zdziwieni jego otwartością i pomocną dłonią. Pan Jan bez jakiejkolwiek prośby pomógł nam w całym procesie przeprowadzki. Wieczorem zaprosił nas on do swojego mieszkania na grzane wino i świeżego precla, które upiekła jego żona Alina.

Początek szczerej przyjaźni

Dziś po kilku tygodniach mieszkania w nowym miejscu cyklicznie odwiedzamy się z sąsiadem. Kiedy planujemy wyjazd na urlop nie obawiamy się o całość naszego dobytku, gdyż pan Jan zawsze dogląda naszego domu. Zostawiamy mu też często klucze aby podlał on kwiaty i wypuścił naszego jamnika na spacer. Mieszkanie w bliźniaku to doskonały pomysł! 

Nie bójmy się sąsiadów to nie są zwyrodnialcy!

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *