Menu

Ignacy – kolekcjoner perfekcyjnych mebli

30 listopada 2017 - Dom i ogród
Ignacy – kolekcjoner perfekcyjnych mebli

Pan Ignacy z Kościerzyny od 47 lat jest kolekcjonerem mebli. W dzisiejszym wywiadzie opowie nam o swojej pasji i o tym dlaczego pokochał meble bardziej od ludzi?

Meblowy fanatyzm

Pan Ignacy ma w sowim domu i garażu ok. 600 różnych mebli. Są to najczęściej różnego typu tapicerowane fotele i krzesła. Rzadziej występującymi okazami są szafy czy stoły. Pan Ignacy do końca nie wie skąd wzięła się u niego ta specyficzna fascynacja akurat do mebli. Jak podkreśla, każdy ma jakieś mniejsze lub większe zboczenia. Grunt w tym, żeby te zboczenia nikomu nie przeszkadzały i nikogo nie krzywdziły.

Fotele i krzesła

To właśnie fotele i krzesła są największą pasją Pana Ignacego. W jego domu w Kościerzynie możemy zobaczyć steki takich mebli. Miłośnik ma w swojej kolekcji krzesła historyczne, które mają ponad 300 lat a także nowości, które dopiero co weszły do powszechnego obiegu. Część krzeseł jest zawieszona na ścianach lub wisi pod sufitem. Ich ilość jest naprawdę porażająca.

Boj z Ciechocinka

Dziś Pan Ignacy jest emerytem. Jego codzienny plan polega na porannym joggingu i późniejszej konserwacji mebli. Kiedy wypełnię jednak te obowiązku siada na swoim ulubiony fotelu wyprodukowanym w Swarzędzu, wkłada kasetę VHS do swojego magnetowidu i ogląda nagrane w latach 90 teledyski wspominając upojne wieczory z sanatorium w Ciechocinku, kiedy to brylował na parkiecie w rytmie hitu Sabriny. Kuracjuszki nazywały go wtedy Bojem. Dziś z tamtych chwil pozostały mu jedynie nagrane teledyski. Dobrze, że chociaż ma gdzie wygodnie usiąść…


 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *