Menu

Bo najlepsze imprezy były zawsze u wujka Bogdana

1 grudnia 2017 - Lifestyle
Bo najlepsze imprezy były zawsze u wujka Bogdana

Bogdan Paliczek to założyciel fabryki wiaderek plastikowych „WiadrexPOL Export”. Paliczek prowadził biznes aż do swojej śmierci w 2013 roku. W swoim bliskim otoczeniu znany był bardziej jako wujek, gdyż był dla wielu obcych bliższy niż rodzina.

Początki plastikowego imperium

Bogdan Paliczek dorobił się największych  pieniędzy na handlu rzepą z Libanem w połowie lat osiemdziesiątych. Był on wtedy uwłaszczonym rolnikiem, który założył spółkę polonijną „Pol-Lib”. Dzięki spółce wymieniał duże ilości rzepy na libańskie metale szlachetne. Po transformacji ustrojowej zainwestował zdobyte środki w upadające zakłady w Bartoszycach gdzie założył fabryke wiaderek.

Szalone lata 90

W latach dziewięćdziesiątych na ranczo Paliczka organizowane były największe imprezy w Polsce, gdzie poza przyjaciółmi Paliczka bywały gwiazdy kina, znani muzycy czy wpływowi politycy. Wujek nie miał żadnych wrogów gdyż był osobą o niezwykle łagodnym usposobieniu i serdecznym sercu. Imprezy przez całe lata 90 były najważniejszym punktem na towarzyskiej mapie Polski.

Słynne koncerty w Bartoszycach

W latach 90 w Bartoszycach naprawdę się działo – znany aktor o imprezach u wujka Bogdana

Kiedy zaczynała się impreza na ranczo Paliczka, gospodarz wynajmował całe tiry z agregatami prądotwórczymi. Gwoździem imprez były bowiem koncerty, na których grali przyjaciele biznesmena. Spotkania były tajne więc tak naprawdę do dziś nie wiadomo kto na nich grał. Z kilku przecieków odwiedziliśmy się, że byli to m.in. Kazik, Dżem, Aya RL, Papa Dance czy Perfect. Legendy tych koncertów unosiły się w społeczeństwie. W 1997 roku jedna z muzycznych stacji telewizyjnych zaproponowała Paliczkowi puszczenie na wizji jednego z organizowanych przez niego wydarzeń. Paliczek zapytał tylko wtedy –

ale o jakie imprezy Państwu chodzi, bo nie bardzo rozumiem?!

i odszedł. Paliczek zmarł w 2013 roku na zapalenie ucha, jednak mimo to jego legenda przetrwała. Dziś na jego część na końcówkę palców mówi się paliczki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *