Menu

Helena Ionescu, chlebarka z Timisoary – „bandyci zabrali mi firanki”

2 marca 2018 - Finanse i gospodarka
Helena Ionescu, chlebarka z Timisoary – „bandyci zabrali mi firanki”

Helena Ionescu to chlebarka z Timosoary. Prowadzi ona szeroką dystrybucję chleba w swoim kiosku na obrzeżach kampusu uniwersyteckiego w Timisoarze. W ostatnich dniach bandyci z Braszowa podczas napadu na jej miejsce pracy ukradli jej odziedziczone po prababce koronkowe firany. Helena jest dziś przerażona tym do czego zdolni są jej bracia z Braszowa.

Gang z Braszowa na ulicach Timisoary

Od niespełna dwóch lat bracia z Braszowa (nieformalna nazwa zbrojnej grupy terroryzującej ulice rumuńskich miast) prowadzą rozboje na terenie Timisoary. Helena słyszała już wcześniej o ich występkach jednak była przekonana, że jej akurat nic nie grozi. Biznes Heleny nie był bowiem zbyt dochodowy – więc uznała, że zwyrodnialcy z Braszowa nie mają w zasadzie jej nic do zabrania poza świeżym żytnim chlebem. Niestety w tym przypadku się bardzo pomyliła.

Napad rodem z Hollywoodzkich produkcji

To był spokojny wtorek, tuż po sesji zimowej na uniwersytecie. W tym okresie ruch był znacznie mniejszy niż zwykle. Helena miała już zamykać swój kiosk z pieczywem, jednak właśnie wtedy zza rogu wyskoczyło trzech braci z Braszowa. Jeden z nich wyciągnął głowę przestraszonej Ionescu i wbił ją w świeży bochenek białego chleba. Dwaj pozostali w tym czasie włamali się do kiosku. Widząc, że Helena nie miał zbyt wiele w Kasi zabrali kilogram pszennych bułek oraz zerwali koronkową firanę – sentymentalną pamiątkę po prababci Heleny.

Bezradna policja

Policja jet w tej sprawie bezradna, gdyż od dwóch lat próbuje zastawić sidła na gangsterów z Braszowa. Niestety dzieje się to bez żadnego efektu. Helenie jest tym bardziej smutno, że owe firany miały wartość bezcenną i nic nie jest w stanie ich zastąpić. Ionescu postanowiła, że w ich miejsce nie zawisną żadne nowe zasłony. W żałobie po stracie będzie teraz spoglądała na klientów bez żadnej bariery – oko w oko.

Bez firan czuje się niemalże nago, chcę jednak sprostać temu życiowemu wyzwaniu. Będę dzięki temu silniejsza! – Helena Ionescu na temat nowej sytuacji w kiosku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *