Menu

Jakie akcesoria są potrzebne dla właściciela drona?

30 października 2017 - Hobby, Lifestyle, Technologie
Jakie akcesoria są potrzebne dla właściciela drona?

Mania na drony trwa już od kilku lat. Nic dziwnego – są nie tylko atrakcyjnymi „gadżetami”, ale przede wszystkim mają wiele możliwości, zwłaszcza w dziedzinie filmografii. Obecnie można znaleźć modele za niewiele ponad 200 złotych, ale są też i bardziej profesjonalne za nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz samego drona, każdy jego właściciel powinien się zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria, które ułatwią nieco życie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jakich!

Drony zwykle klasyfikuje się pod względem ilości śmigieł. Są modele quadrocopterowe (cztero śmigłowe), hexacopterowe (sześć śmigieł) i octocopterowe (osiem śmigieł). Ilość śmigieł odpowiada rozmiarowi, cenie i poziomem zaawansowania. Z racji, że octocopterowe drony są dość duże, warto kupić sobie dodatkowo specjalny plecak dla większej wygody podczas podróży. Oprócz plecaka potrzebne będą jeszcze części zamienne, czyli dodatkowe śmigła, baterie, silniki, ramiona czy gimbale.

ŚMIGŁA

W internecie można znaleźć pełno filmów z wypadkami z udziałem dronów. Nie są to niezniszczalne maszyny (zwłaszcza tańsze modele), więc nietrudno o ich uszkodzenie. Jednym z bardziej narażonych elementów są śmigła. Brak śmigieł oznacza brak możliwości latania, ale stracenie ich w trakcie lotu może być także zagrożeniem dla pilota i osób postronnych. Dlatego należy być wyposażonym w zapas śmigieł i w razie potrzeby szybko je wymienić.

BATERIE

Żywotność baterii u dronów jest zależne od ich ilości i pojemności w danej maszynie. Przeważnie są w stanie działać nieprzerwanie przez kilkanaście minut. Posiadanie zapasowych baterii pod ręką jest wręcz konieczne, szczególnie, jeśli planujemy spędzić cały dzień kręcąc materiały.

GIMBALE

Gimbal to nic innego, jak element umożliwiający lepszą kontrolę kamery podczas prowadzenia dronu w trakcie lotu. Dzięki nim operator może nią ruszać, zmieniać rozdzielczość czy manipulować funkcjami nagrywania. Jest to bardzo użyteczny sprzęt dla osób, które zajmują się filmowaniem profesjonalnie i chcą mieć nagranie w lepszej jakości, bez niepotrzebnych drgań obrazu.

 

Wraz z tymi akcesoriami praca z dronem powinna być jeszcze przyjemniejsza, niż już jest. Nie ważne czy jest się profesjonalistą, czy hobbystą-amatorem – dodatkowe gadżety powinny być koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *