Menu

Jak bezpiecznie zapakować produkty ze szkła w pudełku?

22 listopada 2017 - Lifestyle
Jak bezpiecznie zapakować produkty ze szkła w pudełku?

W życiu każdego zdarzy się taka sytuacja, że konieczne będzie przetransportowanie szklanych przedmiotów, co niestety wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem zbicia ich. Problem ten dotyczy wszystkich kruchych rzeczy, które wymagają specjalnej troski. Jak zatem starannie zapakować szklane przedmioty, aby bezpiecznie dotarły z punktu A do punktu B?

Szkło a kartonowe opakowanie, czyli jak właściwie zapakować szklane przedmioty do pudełka?

Szklane i kruche przedmioty są dosyć problematyczne, jeśli chodzi o ich transport, z czego bardzo dobre zdają sobie firmy kurierskie. Nieodpowiednio zabezpieczona paczka może równać się z niemałymi stratami finansowymi. Kto chciałby się narażać na ponoszenie kosztów związanych z wypłatą należności za zniszczone przedmioty i niezadowolenie klienta? Trzeba jednak wiedzieć, że kurierzy są zwolnieni z odpowiedzialności za uszkodzenie przesyłki, jeśli znajdująca się w niej rzecz jest podatna na szkodę. Dlatego też to osoba wysyłająca szklane i kruche przedmioty powinna zadbać o prawidłowe zabezpieczenie opakowania. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku karto i to nowy. Waga przedmiotu nie może też przewyższać wytrzymałości wybranego opakowania. Karton powinien być sztywny, kilkuwarstwowy i wypełniony dodatkowo odpowiednim materiałem.

 

W przypadku szklanych przedmiotów należy zadbać o to, żeby się one nie przemieszczały wewnątrz opakowania. W związku z tym konieczne będzie sięgnięcie po wypełniacze, które zamortyzują niebezpieczne wstrząsy. Spędzą się kawałki styropianu, zwałkowany papier, flopak, skrawki papieru, pocięte gąbki czy też folia bąbelkowa. Zasada jest taka, że cięższe szkło powinno być ułożone na dnie, a lżejsze i delikatne na górze. Kolejną istotną kwestią jest oznaczenie. Na opakowaniu powinna znaleźć się naklejka z informacją o szklanej zawartości. Chodzi tutaj o znaki typu Ostrożnie szkło! czy też Uwaga! Szkło – symbol kieliszka. Na koniec należy dobre zabezpieczyć zapakowaną przesyłkę. Do tego celu należy posłużyć się mocną taśmą, dzięki czemu nie dojdzie do nagłego otworzenia się opakowania podczas transportu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *