Menu

Brukarz – zawód na którym można zarobić

16 kwietnia 2018 - Finanse i gospodarka
Brukarz – zawód na którym można zarobić

Brukarzem warto być. To prosty wniosek, który nasuwa się po przejrzeniu ofert pracy na popularnym portalu. Nie brakuje ofert dla specjalistów w dziedzinach takich jak brukarstwo. Poznań należy to miast o najwyższym w Polsce zapotrzebowaniu na usługi związane z  układaniem kostki brukowej. Co można zyskać oddając swoje życie brukarstwu i czy lepiej pracować w firmie czy na własnej działalności?

Brukarstwo warte Poznania

Brukarstwo to jeden z segmentów budownictwa drogowego. Wybierając zawód brukarza znajdziemy pracę wszędzie, gdzie wykonywane są szeroko pojęte roboty drogowe. Poznań to miasto, które cały czas się rozwija. Wciąż powstają nowe inwestycję. Tylko w ostatnim czasie zamknięto dwie wielkie inwestycje takie – węzeł komunikacyjny Rondo Kaponiera czy budowa Bałtyku. Bruk sprzed ponad 100 lat pojawił się również na świętym Marcinie, gdzie roboty drogowe prowadzone na dużą skalę.

Brukarz, a nie drukarz

brukarz 1Mimo wszystko między tymi dwoma zawodami jest sporo wspólnego. Łączy je ciężka fizyczna praca i , do niedawna, marne zarobki. Sytuacja się jednak zmienia z roku na rok zapotrzebowanie na usługi związane z powierzchniami brukowymi rośnie. To to samo dzieje się z zarobkami. Skąd taka zmiana?

Wszystkiemu winny wzrost ruchu na rynku mieszkaniowym. Po latach stagnacji, deweloperzy w końcu weszli w okres hossy, co widać na setkach rozpoczętych inwestycji w obrębie Poznania. Budownictwo pobudzone przez reformy poprzednich rządów ruszyło z kopyta, a wraz z nim zapotrzebowanie na fachowców, w tym w dziedzinie brukarstwa.

Kostka brukowa przed wymarzonym domem

Nie tylko deweloperzy potrzebują specjalistów od bruku. W ostatnich latach panuje tendencja ucieczki z miast na peryferie aglomeracji.  Dotychczasowi mieszkańcy miast  wolą kupić lub zbudować własne „m” kawałek od metropolii. W związku z tym popyt na usługi w dziedzinie brukarstwa również tutaj rośnie.

Ile zarabia brukarz?

To zależy od wielu czynników m.in. rodzaju umowy. Brukarz na umowie o pracę, jest w stanie  za godzinę pracy w Poznaniu skasować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *