Menu

Canon EOS 5D – doskonały wybór

18 czerwca 2017 - Technologie
Canon EOS 5D – doskonały wybór

Aparaty są urządzeniami powszechnie używanymi do zachowywania chwil, uczuć czy emocji za pomocą obrazu. Każdy z nas pewnie nie raz pstryknął zdjęcie, które w rodzinnym albumie stanowi niezwykłą pamiątkę. Aparat jest niezwykle przydatnym narzędziem w pracy, domu czy podczas wojaży.

Trudne początki młodego fotografa

Przyznam szczerze, że nie jestem specjalistą w zakresie fotografii. Jako dziecko rodzice rzadko dawali mi aparat do ręki, gdyż to najczęściej ja byłem modelem na zdjęciach. Pierwszy aparat dostałem niedawno. Odbyło się to w trochę niecodziennych okolicznościach gdyż mój zmarły dziadek, który był dziennikarzem w przyrodniczym magazynie przepisał mi prawdziwą perełkę wśród sprzętu fotograficznego – Canon EOS 5D.

Trudna decyzja

Aparat ten jest sporo wart w sieci stąd pojawiły się w mojej głowie pomysły na spieniężenie tego cacka. Nigdy nie byłem jakimś zapalonym fotografem więc uznałem, że nie potrzebuje tak dobrego sprzętu. Wystawiłem go na jednym z serwisów aukcyjnych jednak zrobiło mi się przez trochę smutno, gdyż to była jedyna tak naprawdę pamiątka po dziadku.

Powiernik dziadkowej spuścizny

Otrzymywałem wiele telefonów i wiadomości od ludzi chętnych do zakupu dziadkowego aparatu. Nie wiedziałem jednak czy aby na pewno dobrze robię sprzedając aparat. Uznałem, że mniejszym złem będzie sprzedanie tego aparatu osobie godnej jego posiadania, dla której fotografia to prawdziwa pasja. Z wielu chętnych wybrałem właśnie Marysię, gdyż podczas rozmowy z nią wynikło, ze była prawdziwą pasjonatką fotografii.

Migawka uczucia

Spotkaliśmy się w umówionym czasie w kawiarni nieopodal rynku. Kiedy weszła do lokalu nie mogłem oderwać od niej wzroku. Była skromną dziewczyną o perłowych włosach i zielonych oczach. Na sobie miała wytarte dżinsy i lekko rozciągnięty burgundowy sweter z dzianiny. Podeszła do mnie i zapytała czy może tylko dotknąć i obejrzeć aparat. Onieśmielony jej urodą i skromnością bez wahania dałem jej Canona. Chwilę go pooglądała i zrobiło jedno zdjęcie filiżanki na stole. Kiedy pokazała mi na wyświetlaczu obraz jej pstryknięcia byłem w szoku. Zdjęcie to wyglądało niczym z profesjonalnego żurnala. Powiedziałem jej w euforii, że ma wielki talent i pewnie jest znakomitą fotografką.

Nasze spotkanie

Rozmawialiśmy wpatrzeni w siebie przez ponad godzinę. W tym czasie Marysia opowiedziała mi o swojej trudnej sytuacji i że nie stać ją na mój aparat. Marysia była sierotą, która po wyjściu z domu dziecka musi się sama utrzymywać pracując na dwa etaty w gastronomii. Jej rodzice byli fotografami i podróżnikami kiedy miała trzy lata spadli z urwiska podczas eskapady na K2. Dodatkowo musiała opłacać zaoczne studia fotograficzne. Nie było jej łatwo. Na spotkanie przyszła tylko dlatego, że ten aparat był jej marzeniem i chciała go z bliska obejrzeć. Na koniec się pożegnaliśmy z nadzieją na jeszcze jakieś spotkanie.

Biznes życia

Przez tydzień nie mogłem pać ani jeść. Przestałem odbierać telefony myśląc cały czas o poznanej dziewczynie. Cały czas też oglądałem zdjęcie wykonane przez Marysię. Po jakimś czasie zdecydowałem się zadzwonić do Marysi i złożyć jej pewną propozycję. Nie sprzedałem aparatu i  zaproponowałem jej wspólny biznes – założenie profesjonalnego salonu fotograficznego. Ja miałbym zajmować się sprawami biznesowymi i ekspansją a ona robieniem pięknych zdjęć. Dziewczyna była bardzo zaskoczona moją propozycją – jednak od razu się zgodziła. Odnieśliśmy sukces dzięki aparatowi fotograficznemu. Dziś mamy w planach się pobrać a nazajutrz otwieramy kolejny punkt fotograficzny. Dziadek byłby ze mnie dumny!

Canon EOS 5D, jak i wiele innych modeli aparatów znajdziesz w sklepie http://digital24.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *