Menu

Co jest potrzebne na planie zdjęciowym?

22 września 2018 - Technologie
Co jest potrzebne na planie zdjęciowym?

Plan zdjęciowy to miejsce bardzo specyficzne, które przepełnione jest ogromną ilością sprzętu. Należy mieć świadomość, że nakręcenie nawet kilkuminutowego filmu wymaga dużego zaangażowania. Nierzadko materiały nagrywane są w trudnych i niesprzyjających warunkach. Osoby odpowiedzialne za techniczną stronę przedsięwzięcia mają nie lada wyzwanie. Warto również wiedzieć, że ujęcia mogą powstawać w miejscach, gdzie nie ma możliwości podpięcia sprzętu do sieci energetycznej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Generator prądu

Agregaty prądotwórcze są podstawą na wielu planach zdjęciowych. Dzięki nim można zasilić wszystkie urządzenia, które do swojego prawidłowego działania potrzebują energii. Mowa tutaj o sprzęcie gwarantującym np. optymalny dźwięk, czy też oświetlenie. Światło jest niezwykle istotne podczas nagrywania filmów. W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie profesjonalny plan zdjęciowy bez specjalistycznych lamp oświetleniowych. Ich podstawową wadą jest fakt, że zużywają dość dużą ilość energii. Oczywiście ilość stosowanych urządzeń jest o wiele większa. Właśnie z tego powodu agregaty filmowe muszą wyróżniać się dość wysoką mocą, a także niezawodnością.

Jak wyglądają agregaty filmowe?

Agregaty filmowe to urządzenia przystosowane do pracy w wyjątkowych warunkach. Zostały one zaprojektowane z myślą o planach filmowych. Gwarantują one wystarczająco wysoką moc, a także ciągłość zasilania. Ponadto są one zwykle usytuowane w dźwiękochłonnych naczepach. Wszystko po to, aby hałas generowany przez urządzenie nie wpłynął negatywnie na standard pracy.

Agregaty filmowe można stale kontrolować podczas pracy. Tego rodzaju generatory posiadają specjalne panele, a dzięki nim można regulować oraz monitorować parametry pracy. Łatwiej jest również nadzorować urządzenia podłączone do sieci zasilania. Nowoczesne agregaty znacząco zwiększają komfort eksploatacji. Nie są wymagające w obsłudze,tak więc poradzi sobie z tym nawet osoba, która nie posiada specjalnych umiejętności, czy też doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *