Menu

Co siedzenie mówi o tobie?

23 czerwca 2017 - Lifestyle
Co siedzenie mówi o tobie?

Znajomość mowy ciała pozwala na rozpoznanie u drugiego rozmówcy jego nastroju, a nawet ogólnego charakteru. Sposób chodzenia, ogólnego poruszania się- wszystko to może nas zdradzić.  Nawet siedzenie na krześle może o człowieku więcej mówić, niż się wydaje. Warto poznać niektóre tajniki, by lepiej się odnaleźć w towarzystwie czy nawet zaimponować innym.

SIEDZENIE NA BRZEGU KRZESŁA

Takie osoby są gotowe, by natychmiast wstać i opuścić miejsce, w którym przebywają. Mogą to być osoby, które się śpieszą, ale również takie, które są niepewne siebie. Mogą dać tym samym sygnał gospodarzowi, że mogą dać się podporządkować i wyrażają chęć pomocy. Są zwykle uległe zmiennym nastrojom. Najczęściej w takiej pozycji siedzą kobiety, ale założywszy przy tym nogę na nogę mogą sygnalizować przesłanki erotyczne.

SIEDZENIE NA BRZEGU KRZESŁA POCHYLIWSZY SIĘ

Gdy osoba siedząca na brzegu krzesła jest pochylona, chce dać znak zainteresowania. Obchodzi ją, co się do niej mówi i chce wysłuchać wszystkiego, co rozmówca ma do powiedzenia.

SIEDZENIE NA POŁOWIE KRZESŁA

Jeśli osoba siedzi w sposób, jakby chciała komuś oddać połowę miejsca to wyraża małą pewność siebie. Bardziej się poświęca dla innych i nie dba o swoje dobro. Może się zdarzyć, że z tego powodu będzie nawet mniej intensywnie oddychał, by nikomu nie zabrać za dużo powietrza.

ROZSIADANIE SIĘ

Zwykle ma się wrażenie, że taka osoba czuje się bardzo swobodnie w towarzystwie i próbuje to wyraźnie pokazać. W rzeczywistości jest odwrotnie – to właśnie ujawnia brak pewności siebie i próbę zdobycia mentalnego oparcia.

SIADANIE NA PORĘCZY

Ten, kto siada na poręczy fotela pokazuje ufność i bliskość. Może też jednocześnie wyrazić chęć posiadania przewagi i panowania nad innymi –  przebiegiem rozmowy, wybieraniem tematów, itp.

 

Jest to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej jeśli chcemy się nauczyć mowy ciała. Warto znaleźć książki na ten temat – każdy powinien o tym co nieco wiedzieć, zważywszy jak bardzo to może pomóc w codziennym, uczuciowym i zawodowym życiu.

 

Tekst powstał podczas posiedzenia na fotelach marki mebleperfect.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *