Menu

Co to jest piaskowanie zębów?

28 lipca 2018 - Zdrowie i uroda
Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym i polega na usuwaniu osadów oraz nieestetycznych przebarwień z powierzchni zębów i trudno dostępnych miejsc. Osad i przebarwienia to naturalny skutek jedzenia i picia napojów czy też stosowania używek, jak np. papierosów. W nich zawarte są barwiące substancje, które zmieniają kolor szkliwa.

Szczególnie narażeni na odkładanie się osadów na powierzchniach zębów są palacze tytoniów oraz osoby, które piją dużo kawy i herbaty.Celem piaskowania zębów jest działanie antybakteryjne. Warto pamiętać, że piaskowanie to nie wybielanie zębów, lecz likwidowanie osadów powierzchniowych. Jest to też zabieg pomocniczy przy usuwaniu kamienia z zębów.

Czym jest piaskarka stomatologiczna?

Do tego zbiegu dentystycznego używane jest urządzenie zwane piaskarką stomatologiczną. Strumień powietrza wraz ze specjalnym piaskiem stomatologicznym, a czasem także wodą kierowany jest przez urządzenie na zęby. Piaskarka wyczyści przestrzenie między zębowe, do których ciężko jest się dostać podczas ich czyszczenia, a zęby powrócą do naturalnego koloru szkliwa.

Piaskowanie zębów na mokro i sucho

Zabieg ten może być wykonywany na mokro lub sucho. Istnieją piaskarki, które są przystosowane do wykonywania zabiegu zarówno na mokro jak i na sucho. Przy suchej metodzie piaskowania wykorzystywany jest najczęściej czynnik ścierny – strumień powietrza z piaskiem. Mokra metoda wykorzystuje ponadto wodę.Zabieg ten zaleca się robić raz na rok, natomiast osoby, które piją dużo kawy, herbaty czy palą papierosy, powinny wykonywać go częściej, nawet raz na cztery miesiące.

Jeśli zainteresował Cię artykuł dotyczący piaskowania, sprawdź ile kosztuje w naszym gabinecie w Poznaniu: Piaskowanie zębów Poznań cennik – apDENTpoznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *