Menu

Czy można zostać jednoosobową firmą sprzątającą?

26 września 2018 - Firma
Czy można zostać jednoosobową firmą sprzątającą?

Profesjonalna firma sprzątająca to znakomity pomysł na biznes. Tego typu usługi cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorstw, a także klientów prywatnych. Istnieje duża szansa, że nasza firma nie tylko przetrwa na rynku, ale również odniesie spektakularny sukces. Jednoosobową działalność gospodarczą może założyć niemal każdy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć firmę sprzątającą i samodzielnie świadczyć usługi. Od czego trzeba zacząć?

Sprawy formalne

Założenie własnej działalności generuje dość sporą ilość spraw formalnych. Dla wielu osób jest to najgorsza część zakładania własnego biznesu. Musimy liczyć się z dużą ilością wniosków, jednak ich wypełnienie nie jest, aż tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Rejestracja działalności odbywa się poprzez wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Konieczne jest również uzyskanie numeru REGON, a także NIP. Wszystko to załatwimy stawiając się w odpowiednim Urzędzie Miasta lub Gminy. Należy również otworzyć rachunek bankowy, który będzie pozwalał na załatwianie wszelkich kwestii finansowych. Jeśli chodzi o siedzibę przedsiębiorstwa, to nie ma konieczności wynajmy lokalu. Jest to spore ułatwienie, gdyż w ten sposób możemy uniknąć wielu wysokich kosztów.

Zakup sprzętu i akcesoriów

Oczywiście firma sprzątająca wymaga inwestycji. Niezbędny będzie nam specjalistyczny sprzęt czyszczący, który ułatwi wykonywanie usług. Ważne jest to, aby zainwestować w urządzenia wysokiej jakości, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Bez sensu wydawać jest gotówkę na sprzęty, które znajdują się w każdym domu. Jeśli chcemy być traktowani poważnie, to powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenia profesjonalne. Sprzątanie wymaga również zakupu szeregu rozmaitych akcesoriów do czyszczenia. Ważne są również preparaty czyszczące. W dużej mierze to właśnie one wpływają na komfort naszej pracy, a także efekt końcowy. Na podstawowych produktach nie należy oszczędzać, gdyż to właśnie one decydują o jakości świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *