Menu

Czy warto jeść śniadania?

31 stycznia 2017 - Gastronomia
Czy warto jeść śniadania?

Śniadanie zjedz jak król, obiad jak książę a kolację, jak żebrak. To powiedzenie jest jak mantra powtarzane przez bardzo wiele osób. Dlaczego śniadanie jest tak ważne dla naszego prawidłowego funkcjonowania? Należy pamiętać o tym, że jedząc rano posiłek, unikniemy napadów głodu i dostarczymy naszemu organizmowi dużo pozytywnej energii. Śniadanie gwarantuje nam dobry początek dnia.

Dlaczego rezygnujemy ze śniadania?

Około 15 procent Polaków wcale nie je śniadań. Tłumaczą się oni tym, iż nie mają rano czasu na posiłek lub nie są głodni zaraz po przebudzeniu. Wolą oni zazwyczaj dłużej pospać lub obejrzeć poranne wiadomości. Niektórzy rezygnują ze śniadań, gdyż się odchudzają i sądzą, że dzięki temu będą mogli więcej zjeść na obiad. Takie myślenie może spowodować wystąpienie napadów głodu, z którymi bardzo ciężko jest walczyć. Spożywamy wtedy zazwyczaj dwa razy więcej pokarmu, niż powinniśmy  i w efekcie przybieramy na wadze.

Kto najczęściej rezygnuje ze śniadań?

Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, iż znacznie częściej rano posiłków nie jedzą kobiety.  Mężczyźni zazwyczaj starają się nie wyjść z domu o pustym żołądku. Najczęściej zjadają wtedy kanapki. Bardzo często nie je śniadań młodzież oraz dzieci, które mieszkają w miastach. Wiąże się to z tym, iż na wsi rodzice zazwyczaj szykują dzieciom posiłki. Nie śpieszą się oni do pracy na ostatnią minutę i nie odwożą po drodze dzieci do szkoły.

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Czy można nadrobić straty związane z niejedzeniem porannego posiłku?

Śniadanie

Regularne opuszczanie śniadania może doprowadzić do deficytu ważnych składników odżywczych. Jeśli ich zabraknie, może to skutkować wystąpieniem poważnych problemów ze zdrowiem. Niezwykle ważne jest śniadanie zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż poranny posiłek dostarcza im od 15 do 40 procent witamin, składników mineralnych i błonnika. Nie należy zapominać, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż dzieci które regularnie jadły rano śniadanie, gdy będą już dorosłe również, będą je jeść.

Co zrobić, jeśli brakuje ci rano czasu, by zjeść śniadanie?

Wielu osobom brakuje rano czasu na to, by przygotowywać sobie śniadania. Doskonałym rozwiązaniem są dla nich posiłki, oferowane przez mijane po drodze do pracy knajpki. Można w nich zjeść smaczne, niedrogie śniadania, które są znakomitą alternatywą dla nudnych kanapek. Takie knajpki dysponują zazwyczaj bogatą ofertą menu śniadaniowego, wśród którego każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się: Gdzie można zatrzymać się na szybki i pyszny posiłek, to koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Dziękujemy za współpracę przy redagowaniu artykułu ChiChi4U.pl.

3 myśli nt. „Czy warto jeść śniadania?

Tomek

Czy warto jeść śniadania? Pewnie, że warto! Co więcej to podstawa, by prawidłowo rozpocząć dzień.

Odpowiedz
Aga

Dla mnie numerem jeden jest owsianka z borówkami amerykańskimi <3 pychota

Odpowiedz
Okularnica

Oo Owsianka z borówkami 🙂 Kocham borówki i dodatkowo świetnie wpływają na wzrok!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *