Menu

Czym dojechać do Poznania?

29 sierpnia 2018 - Turystyka
Czym dojechać do Poznania?

Do każdego miejsca na ziemi trzeba jakoś dotrzeć, a do dyspozycji mamy wiele pojazdów, bardziej lub mniej wykorzystywanych. 

Dostępne środki transportu

Za najpopularniejszy środek transportu można uważać samochód – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie dość, że auto dowiezie nas na miejsce, to jeszcze przyda się podczas zwiedzania okolicy.

Niestety, prywatnego samochodu nie można zaliczyć do najtańszych środków transportu – paliwo, znikające z baku z każdym kilometrem jazdy musi być uzupełniane, a jak wiadomo nie należy do tanich produktów. Tak więc planując dłuższą podróż należy przygotować się na spory wydatek finansowy.

Dobrym rozwiązaniem jest autokar – bilety na rejsowe autokary można kupić z wyprzedzeniem, wtedy cena jest bardziej atrakcyjna, a sam autokar to wygodny środek transportu.

W różne rejony można latać samolotami – jest to obecnie najdroższy przewóz większej ilości osób, ale z drugiej strony bardzo szybki. W Polsce jest na tyle dużo lotnisk, że dotarcie do niemal każdej miejscowości w Polsce za pomocą transportu głównego czyli samolotu – jest możliwe. Zdarza się, że lotnisko znajduje się daleko od centrum, więc wtedy w grę wchodzi komunikacja miejska.

Znakomita większość osób, nieposługujących się własnym samochodem, wybiera pociąg. Pociąg to może nie najwygodniejszy, a także nie najszybszy środek transportu, ale często używany przez osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną.

Tymi wszystkimi pojazdami bez problemu można dojechać do każdego niemal zakamarka w Polsce, w szczególności do wielkich, wojewódzkich miast, gdzie drogi dojazdowe pozwalają na sprawne osiągnięcie celu czyli dojazd bezpośredni.

Takim przykładowym miastem może być Poznań.

Jak dojechać do Poznania?

Poznań to stolica Wielkopolski – umiejscowiony jest w zachodniej Polsce. To bardzo duże miasto, zajmujące w rankingu największych polskich miast – piątą pozycję, a siódmą pod względem obszaru. Miasto to ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację wraz z drogami dojazdowymi. Poznań jest obszarem, który stał się centrum zbiegu pięciu dróg krajowych z autostradą A2 włącznie, a także kilkorgiem dróg wojewódzkich. Wielki Poznański węzeł Kolejowy, posiada osiem linii kolejowych zaliczanych do najbardziej ruchliwych w kraju.

Poznań posiada również lotnisko, które dziennie obsługuje dziesiątki tysięcy pasażerów krajowych i zagranicznych.

Zróżnicowanie cen biletów na transport publiczny

Dzięki drogom szybkiego ruchu, po których kursują również autokary rejsowe, z każdego miasta w kraju można do Poznania dotrzeć terminowo, w czasie określonym przez przewoźnika. Bilety autokarowe, zależnie od firmy przewozowej, mają zróżnicowane ceny, ale w każdej, zamawiając bilet z wyprzedzeniem, można liczyć na duże zniżki i rabaty. Dotyczy to również biletu na pociąg – tu jednak cena zależna jest również od klasy wagonów. Pewne jest, że pociąg praktycznie należy do najtańszych środków przewozu ludności pod warunkiem, że wybrana zostanie druga klasa wagonu.

Linie lotnicze również w rozkładach uwzględniają loty do Poznania – i tu także oprócz cen stałych można liczyć na tanie bilety. Niestety, niskie ceny biletów lotniczych są okazjonalne i o ich aktualnej dostępności trzeba dowiadywać się bezpośrednio na lotnisku, czasami można takie informacje znaleźć w internecie. Jedno jest wiadome – z całą pewnością samolot to najszybszy środek transportu.

Warto zauważyć, że każdy podróżny wybiera najbardziej odpowiedni dla siebie przewóz, gdyż każdy powinien się czuć w wybranym pojeździe – szczególnie na długiej trasie – jak najbardziej komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *