Menu

Pod czym lubią spać Polacy?

25 kwietnia 2018 - Dom i ogród
Pod czym lubią spać Polacy?

Jak funkcjonowałoby ludzkie ciało, gdyby zostało pozbawione odpoczynku i snu? Już po jednej nieprzespanej nocy, ludziom towarzyszy zmęczenie, brak koncentracji i rozdrażnienie. Dlatego o tym, jak ważny jest komfortowy sen nie trzeba nikogo przekonywać.

DOBRA POŚCIEL TO PODSTAWA

Jest wiele czynników, które składają się na dobry sen. Wywietrzony pokój, wygodny materac czy kompletna cisza to najpopularniejsze z nich. Ale niezwykle ważna jest również pościel – w końcu to ona otula ciało ze wszystkich stron i ma z nim bezpośredni kontakt.

RODZAJE POŚCIELI

Na rynku dostępnych jest wiele typów pościeli. Różnią się one rozmiarem, gramaturą (czyli grubością), klasą cieplną, a co najistotniejsze, wypełnieniem. Ma to duże znaczenie dla dobrego, indywidualnego dopasowania kołdry do właściciela. Oto trzy najchętniej wybierane rodzaje pościeli:

– puchowe, wypełnione miękkimi ptasimi piórami, bardzo ciepłe, o znacznych właściwościach higroskopijnych,

– z ptasiego pierza, a więc piór wraz z puchem. Podobnie jak kołdry puchowe, są one w stu procentach ekologiczne i naturalne. Pierze różni się jednak od piór większą wagą,

– wełniane, pozyskiwane z owiec lub rzadziej wielbłądów. Zaletą wełnianej kołdry jest duża przepuszczalność powietrza i sprężystość: skóra pod takim okryciem będzie swobodnie oddychać.

JAK DOBRAĆ DLA SIEBIE ODPOWIEDNIĄ POŚCIEL

Wybierając pościel warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Chyba najważniejszą jest dostosowanie kołdry do swych ewentualnych alergii. Do tego należy zdecydować, czy kołdra ma być uniwersalna, całoroczna czy też typowo letnia lub zimowa. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj wypełnienia – naturalne albo syntetyczne. Wszystkie ważne informacje, na temat danej kołdry, powinien zapewnić producent pościeli. Warto dokładnie się z nimi zapoznać.

FACHOWE DORADZTWO

Przy wyborze warto porównać wiele typów, dotknąć każdej pościeli i dokładnie się jej przyjrzeć. Największy wybór takich produktów zapewnia hurtownia pościeli, która ma w asortymencie duży wybór różnych rodzajów w szerokim przedziale cenowym. Można też decyzję skonsultować z pracującymi tam doradcami, którzy dysponują przydatnymi informacjami, wiedzą z jakich pościeli jest zadowolonych najwięcej klientów i które z nich cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *