Menu

Na czym polega oddłużanie firmy?

28 grudnia 2018 - Firma
Na czym polega oddłużanie firmy?

Posiadanie własnego biznesu jest szansą na osiągnięcie odpowiedniego statusu społecznego. Szczególnie, jeśli za taką decyzją stoją konkretne plany oraz pomysł. Czasem jednak się zdarza, że nie wszystko idzie zgodnie z założeniami. Jeśli problemy są przejściowe zazwyczaj szybko udaje się powrócić do odpowiedniej formy. Co jednak w przypadku, gdy tak się nie stanie? Czy istnieją sposoby na skuteczne oddłużanie firm? W jaki sposób jest ono przeprowadzane?

Oddłużanie firm – na czym polega?

Oddłużanie firmy polega na podjęciu takich działań, które skutkować będą umorzeniem części lub całości długów przedsiębiorstwa lub też rozłożeniem ich na możliwe do spłacenia raty. W trakcie procesu może zostać wstrzymane postępowanie komornicze. Takie korzyści można uzyskać, jeśli zadłużenie powstało nie z winy przedsiębiorcy, przede wszystkim w wyniku nierzetelności podmiotów trzecich (przedsiębiorstw współpracujących).

Czy potrzebuję do tego kancelarii?

W trakcie przeprowadzania oddłużania konieczne są nie tylko regularne kontakty z wierzycielami, ale także z organami sądowymi. Osoba nieobeznana z tego typu działaniami może łatwo pogubić się w gąszczu nie zawsze do końca jasnych przepisów oraz pism. Niedotrzymanie niektórych terminów, czy też drobne (w naszej ocenie) różnice językowe mogą niejednokrotnie doprowadzić do przepadnięcia naszych szans na pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy.

Jak znaleźć najlepszą pomoc?

Jeśli nie mamy doświadczenia z kancelariami prawnymi, najlepiej w pierwszym kroku poszukać pomocy w internecie. Przykładowo wpisując frazę „oddłużanie firm” możemy znaleźć kilka wyników, które mogą być dla nas przydatne. Z wybranymi kancelariami najlepiej w pierwszym kroku skontaktować się telefonicznie. Pozwoli to na ustalenie naszej sytuacji a w dalszej perspektywie na stworzenie harmonogramu oddłużenia oraz uzgodnienie wstępnych kosztów pomocy prawnej.

Oddłużanie firm to proces długotrwały i bolesny, jednakże jeśli przebiegnie pomyślnie może uratować nie tylko nasze finanse, ale także miejsca pracy naszych pracowników. Korzyści wynikające z takiego rozwiązania z pewnością są znaczne. Aby cała operacja przebiegła pomyślnie warto skorzystać z pomocy osób, które mają doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *