Menu

W czym przechowywać świeżo wyciskane soki?

30 października 2017 - Hobby, Lifestyle, Zdrowie i uroda
W czym przechowywać świeżo wyciskane soki?

Wybór wyciskarek do soków jest dzisiaj ogromny. Dzięki temu możliwość picia soków prosto z owoców i warzyw to obecnie nic trudnego. Świeżo wyciskane soki to prawdziwa bomba witaminowa, która bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jeśli jednak mamy go za dużo, możemy mieć nie lada problem, ponieważ takie soki szybko się psują. Jak i w czym przechowywać świeże soki, żeby starczyły nam na dłużej?

PRZECHOWUJ W SZKLANYCH BUTELKACH!

Właściwie to każdy szklany pojemnik się nada. Należy wypełnić butelkę aż po brzegi i szczelnie ją zamknąć, żeby dostało się do niej jak najmniej tlenu. Nie muszą one być ogromne – dzisiaj można znaleźć w sklepach butelki w przeróżnych rozmiarach, nawet w takich naprawdę maleńkich. Plastikowe pojemniki odradzamy, ponieważ mogą się w nich znajdować szkodliwe toksyny.

PRZECHOWUJ OD RAZU!

To, że sok się psuje, wynika z utleniania owoców i nadmiaru ich ciepła. Powoduje to niszczenie się enzymów, które przyczyniają się do tracenia świeżości produktów spożywczych.  Dlatego nie czekaj ani chwili – jeśli wiesz, że nie wypijesz całego soku, od razu po wyciśnięciu przelej jego nadmiar do butelek i wrzuć do lodówki.

WCIŚNIJ SOK Z CYTRYNY!

Dobrą metodą na zachowanie dłuższej świeżości soków to dodanie do niego cytrusów. Cytrusy, mając w sobie duże pokłady witaminy C zapobiega utlenianiu. No i jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia! Może to być cytryna, limonka, czy nawet pomarańcza – wszystko co jest cytrusem się nada.

ZACHOWAJ MIĄŻSZ!

Nie każdy lubi soki z miąższem, ale dla zachowania dłuższej świeżości jest niezbędny. Wszystko za sprawą błonnika, który spowalnia proces utleniania. Nie trzeba wrzucać całego miąższu do butelki, ale chociaż trochę powinien bardzo pomóc w dłuższym przechowywaniu.

 

Ostatecznie można też taki sok zamrozić. Istnieje jednak ryzyko utracenia niektórych składników odżywczych. Ale jeśli wiesz, że przez dobre kilka dni nie będziesz go pił, tylko to zostaje, żeby się nie zmarnował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *