Menu

Czym zajmuje się kardiolog?

27 sierpnia 2018 - Zdrowie i uroda
Czym zajmuje się kardiolog?

W dzisiejszych czasach możemy liczyć na pomoc wielu specjalistów z różnego zakresu medycyny. Lekarze zajmujący się poszczególnymi dziedzinami umożliwiają nam leczenie schorzeń i chorób dotykających nas na wielu płaszczyznach. Kardiologia to jedna z tych dziedzin, która dba o jeden z najważniejszych organów w naszym ciele.

Ważne dla naszego zdrowia

Poradnia kardiologiczna to miejsce, które odwiedza coraz więcej ludzi. Kardiologia to obecnie jedna z kluczowych dziedzin medycyny, które są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Jest to spowodowane tym, że choroby serca oraz choroby układu krążenia, którymi zajmuje się kardiologia są jednym z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. Jednak specjalizacji z dziedziny kardiologii jest sporo, a specjalistów leczących w tych zakresach medycyny coraz więcej.

Rodzaje kardiologii oraz jej zakres

Kardiologia to ogólna nazwa, ale wyróżniamy jej konkretne specjalizacje. Poradnia kardiologiczna oferuje najczęściej opiekę z zakresu kardiologii: inwazyjnej (użycie cewnika), nieinwazyjnej (bez ingerencji w ciało człowieka), dziecięcej oraz kardiochirurgii (przeszczepy serca, czy też wszczepienie bypassów). Zatem ogólnie rzecz ujmując kardiolog to lekarz zajmujący się diagnozą i leczeniem chorób serca oraz naczyń krwionośnych, zarówno tych wrodzonych, jak i tych nabytych. Poradnia kardiologiczna, a dokładnie kardiolog w niej działający ustala najlepsze formy leczenia oraz przeprowadza i nadzoruje odpowiednie badania.

Rodzaje chorób

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się leczeniem między innymi takich chorób jak: niewydolność serca, zawał, miażdżyca, arytmia, dusznica, wady serca (np. zwężenie zastawki). W celu ustalenia przyczyny oraz źródła choroby i doboru odpowiedniej metody leczenia, kardiolog może zlecić szereg badań, takich jak: EKG spoczynkowe, holter EKG, echo serca, test pochyleniowy, czy też rezonans magnetyczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *