Menu

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

25 sierpnia 2018 - Zdrowie i uroda
Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest gałęzią medycyny, która zajmuje się poprawą wizerunku pacjenta. Medycyna estetyczna jest alternatywą do zabiegów kosmetycznych. Z tą jednak uwagą, że medycyna estetyczna jest rozwiązaniem długotrwałym.Medycyna estetyczna powoduje, że pacjent po zabiegu czuje się lepiej i wpływa to pozytywnie na poprawę jego samooceny.

Dla kogo jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna przeznaczona jest dla każdego, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdej kategorii wiekowej. Oczywiście zabiegi mogą przeprowadzać jedynie osoby pełnoletnie. Istnieją przeciwwskazania do stosowania niektórych zabiegów. Do takich przeciwwskazań należą zabiegi dla osób przewlekle chorych czy też kobiet w ciąży. Oprócz tego, zasadniczymi przeciwwskazaniami są:

Przed każdym zabiegiem z pacjentem powinien zostać przeprowadzony wywiad. Pacjent powinien określić swoje zachorowania, jeśli takie istnieją. Podczas wywiadu ustalane jest co pacjentowi przeszkadza, jakie są możliwości poprawy lub korekty danego defektu. Następnie sprawdzane są realne możliwości poprawy oraz określenie planu eliminacji defektów.

Osoby starsze najczęściej decydują się na zabiegi w celu spowolnienia etapów starzenia się skóry. Najczęściej stosowanymi zabiegami jest redukcja zmarszczek oraz poprawa jakości skóry. Każdemu pacjentowi, który decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, przeszkadza coś innego. Dla każdego pacjenta specjaliści określają odpowiedni zabieg.

Medycyna estetyczna Poznań Wilda

apDENT – Medycyna estetyczna Poznań Wilda – to miejsce, w którym codziennie wykonujemy kilkanaście zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej. W ofercie apDENT znajdą Państwo m.in biżuterię nazębną, licówki czy korony. Zapraszamy do naszego gabinetu na poznańskim Dębcu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *