Menu

Jak dbać o czystość w dużych obiektach biurowych

16 grudnia 2016 - Firma
Jak dbać o czystość w dużych obiektach biurowych

Korporacje, centrale dużych firm, siedziby pracowników administracyjnych i ich szefów – to wszystko mieści się w budynkach zwanych biurowcami. Są to miejsca, w których wiele osób naraz spędza dużą część swojego dnia, często większą niż z rodziną. Biurowiec staje się drugim domem, a nowoczesne budownictwo zakłada oprócz estetyki i wygody także praktyczną stronę utrzymania takiego budynku. Utrzymania zarówno w sensie konserwacji jak i porządku. Jak dbać o czystość w biurowcu, przez który każdego dnia przewijają się setki osób, a na każdą z nich przypada kolejna setka papierów?

Sprzątanie biurfirma sprzątająca w biurowcu

Podstawą jest profesjonalny personel sprzątający, wyposażony w odpowiedni do pracy na dużych przestrzeniach sprzęt, wydajne odkurzacze itp. Rzetelny i odpowiedzialny serwis jest gwarancją zachowania czystości w biurowcu. Oczywiście, sam personel przy sprzątaniu biur to nie wszystko, warto zadbać więc o podstawową edukację pracowników w sprawach higieny oraz zapewnienie odpowiednich do tego warunków – liczne kosze, najlepiej z segregacją śmieci, pozwolą uniknąć zalegania na przykład sterty papieru czy plastikowych jednorazowych kubków na biurkach. Szczególnie newralgiczne punkty to właśnie stanowiska z wodą pitną, automaty z napojami i przekąskami, miejsca, w których znajdują się drukarki, kserokopiarki czy faksy.

Sprawdź ofertę firmy clarsystem.pl zajmującej się sprzątaniem biur!

Sprzątanie toalet

Kolejny punkt to łazienki – oprócz regularnego serwisu sprzątającego przynajmniej dwa razy dziennie należy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie pojemników z mydłem względem umywalki – co zaoszczędzi sprzątania resztek płynu z blatów bądź zlewów. Ważne jest również ustawienie koszy tak, by nie sprawiało trudności wrzucenie do nich odpadów. Naturalnie, każda kabina powinna zostać wyposażona w osobny pojemnik. W nowoczesnych biurowcach utrzymanie czystości ułatwią automatyczne spłuczki, działające dzięki fotokomórce, oraz samoczyszczące się deski. W miłym geście wobec pracowników można także umieścić podstawowe środki higieny w łazienkach.

Okablowanie

Jedną z bolączek dużych biurowców, w których prym wiodą urządzenia elektryczne, są gigantyczne plątawiska kabli, dlatego już przy planowaniu instalacji dobrze jest przemyśleć rozłożenie poszczególnych stanowisk, komputerów, telefonów itd. Jak dbać o czystość w biurowcu to w każdym detalu! Nie dość, że kable nie są estetyczne, to są doskonałym miejscem dla gromadzenia się kłębów kurzu. Zwykle trudno dostępne, są zapominane i ostatecznie stają się zagłębiem brudu.
Wygląd biura

jak utrzymać porządek na biurkuPracownicy powinni dbać o wygląd swoich biurek

Biurka pracownicze to wizytówka firmy, dlatego powinny być wzorowo utrzymane. Warto utrzymać czystość tak samo jak w domu, tylko w ten sposób wygląd biura zostanie zachowany na właściwym poziomie. Niedopuszczalne są zatem sterty papieru otoczone kubkami po kawie, obsypane zszywkami. Świetnym rozwiązaniem będą natomiast niewielkie organizery, umieszczone na blacie pomagają w segregacji poszczególnych dokumentów i pozwalają zaoszczędzić miejsca. Warto również dbać o nawyki pracowników, jak choćby odnoszenie brudnych naczyń, czy wyrzucanie zużytych kubków, szklanek itp., bezpośrednio po spożyciu napoju. Co więcej, biurko nie powinno stać się miejscem uniwersalnym – służy do pracy, a na czas przerwy i jedzenia pracownicy muszą mieć zapewnione pomieszczenie socjalne. Taka przestrzeń także wymaga odpowiedniej dbałości o higienę, a co za tym idzie, dyscyplinę serwisu sprzątającego jak i osób korzystających z takiego pomieszczenia.

Jedna myśl nt. „Jak dbać o czystość w dużych obiektach biurowych

  • Pingback: Ja utrzymać czystość w biurze? | Artykuly24.pl

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *