Menu

Jak dbać o stopy w okresie jesienno-zimowym?

25 października 2018 - Zdrowie i uroda
Jak dbać o stopy w okresie jesienno-zimowym?

O stopy warto dbać o każdej porze roku, a zatem nie tylko wtedy, gdy pokazuje się je w odkrytych sandałkach. Jeżeli o skórę stóp będzie dbało się regularnie, wykonując peeling złuszczający oraz nawilżając je, gdy przyjdzie sezon na eksponujące tą część ciała obuwie, będzie można zakładać je bez wstydu.

Kosmetyki do stóp

Najważniejsze jest regularne używanie kosmetyków do stóp, które należy nakładać po wcześniejszym wykonaniu zabiegów, takich jak na przykład peeling za pomocą soli morskiej lub złuszczanie skóry stóp przy pomocy tarki. Stopy regularnie smarowane kremem z mocznikiem, który działa silnie nawilżająco i odświeżająco, wyglądają doskonale i nie ma na nich śladu problemów takich jak na przykład pękająca skóra na piętach. To tak naprawdę największa zmora wielu kobiet, która jest ogromnym defektem urody. Trudno zakładać odkryte sandały czy klapki wtedy, gdy ma się popękane pięty. Wspomniane kremy z mocznikiem potrafią jednak pomóc nawet na tego typu problemy. Poza tym warto stosować też olej z avocado, który ma działanie silnie regenerujące. Należy regularnie wsmarowywać go w skórę stóp, dzięki czemu będzie ona elastyczna i dobrze odżywiona.

Maska do stóp na noc

Dobre kosmetyki do stóp, które naprawdę warto polecić każdej kobiecie, to również różnego rodzaju maski do stóp na noc. To bogate w składzie kosmetyki, które należy nałożyć na całe stopy, a następnie pozostawić na nich na całą noc. Aby kosmetyk nie stał się, stopy należy zabezpieczyć za pomocą skarpetek. Warto zatem kupić jedną parę miękkich frottowych skarpetek i mieć je zawsze gdzieś w pobliżu swojego łóżka. Jesienią i zimą, gdy stopy są nasmarowane grubą warstwą odżywczej maski, skarpetki będą jak znalazł. Można też pokusić się o przygotowanie maski do stóp samodzielnie. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład podstawowy krem do pielęgnacji ciała, do którego doda się kilka kropel odżywczego oleju z avocado. Olej z avocado świetnie sprawdza się jako składnik właśnie tego typu masek. Taki domowy specyfik również bardzo dobrze zadziała, a zatem nie ma szans na wymówki, że w domu brakło kosmetyków do stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *