Menu

Dezynfekcja wody za pomocą lamp UV

31 sierpnia 2017 - Usługi
Dezynfekcja wody za pomocą lamp UV

Dezynfekcja wody za pomocą lamp UV

Żeby można było korzystać z wody, nie powinna zawierać w sobie wszelkich drobnoustrojów i bakterii, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Z tego też względu proces dezynfekcji wody nie powinien w żaden sposób być zagrożeniem w kwestii jej jakości. Obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbardziej bezpiecznych metod czyszczenia wody jest wykorzystywanie do tego lamp ultrafioletowych.

LAMPY UV – DLACZEGO SĄ NAJLEPSZE?

Dezynfekcja wo`dy za pomocą lamp UV niesie ze sobą wiele zalet. Dzięki promieniom ultrafioletowym woda jest oczyszczana z dokładnością do 99,9%. Najbardziej godne podziwu jest to, że nie wykorzystuje się do tego żadnych dodatkowych chemikaliów, które mogą wyrządzić wiele złego zdrowiu każdego żyjącego organizmu.

JAK WYGLĄDA DEZYNFEKCJA WODY ZA POMOCĄ LAMP UV?

Lampy UV służące do oczyszczania wody stosują promieniowanie, którego siła bakteriobójcza wynosi UVC 200-800 nm (niutonometrów). Promieniowanie UV wnika głęboko w strukturę DNA komórek drobnoustrojów znajdujących się w wodzie, którego proces doprowadza do ich całkowitego unicestwienia (mówiąc prościej – do śmierci). Dzięki temu usuwanie mikroorganizmów przebiega z niemalże stuprocentową dokładnością, pozostawiając wodę całkowicie czystą i bezpieczną. Lampy UV zbudowane są z wykonanych ze stali nierdzewnej promienników i komór naświetlania, które są dodatkowo odporne na rdzewienie. Są one bardzo trwałe – mogą być w ciągłym działaniu ponad 8 tysięcy godzin! Można stale monitorować ich pracę (i stan lampy) metodą zdalną, za pomocą sygnału podczerwieni.

Lampy UV do dezynfekcji wody stosowane są zarówno przez zakłady, które uzdatniają wodę, jak indywidualni odbiorcy oraz różne zakłady przemysłowe. Nic w tym dziwnego – jest to bezpieczna i skuteczna metoda oczyszczania wody z wszelkich zanieczyszczeń, a do tego naturalna. Nie ingeruje w jej smak ani jej zapach, pozostawiając ją zdatną do picia i mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *