Menu

Dlaczego każdy uwielbia słodycze?

30 listopada 2017 - Gastronomia
Dlaczego każdy uwielbia słodycze?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez słodyczy. Zdarza się, że towarzyszą im one podczas każdego posiłku. Zjadamy je na śniadanie w postaci kremów czekoladowych, dżemów, słodkich rogalików, masła orzechowego, miodowych płatków, na obiad pod postacią naleśników, na deser jako batoniki, ciasta, lody, na kolację w formie drożdżówki. Wszyscy uwielbiają słodycze, gdyż dają one zastrzyk energii i poprawiają humor. Niektórzy uważają wręcz, że dzień bez nich, to dzień stracony. Co jednak z drugą stroną medalu? Czy możemy mieć zdrowe serce jedząc tony słodyczy?

Skąd biorą się najlepsze słodycze?

Najlepsze słodycze pochodzą oczywiście z USA. Jej mieszkańcy wyspecjalizowali się w produkcji łakoci, latami łącząc różne smaki, by osiągnąć nieuchwytny ideał. Amerykanie są niezwykle kreatywni, nie cofną się przed żadnym połączeniem aromatów. Właśnie dlatego, to z tych rejonów pochodzi najwięcej oryginalnych, zaskakujących i przepysznych słodkości. Nasi zachodni sąsiedzi wiedzą, że najważniejszy jest smak. Słodycze muszą być zdrowe, zaskakująco pyszne, chrupiące i kremowe.

Jaki jest największy przysmak Amerykanów?

Każdy prawdziwy Amerykanin nie wyobraża sobie życia bez masła orzechowego. Towarzyszy im ono praktycznie przez cały dzień, od rana do wieczora. Masło orzechowe dodawane jest do tak wielu produktów, że sami Amerykanie tracą już rachubę. Możemy je spotkać w ciastach, ciastkach, sosach, kanapkach, muffinkach. Jeśli ty też nie możesz żyć bez masła orzechowego, powinieneś pamiętać, że to jeden z wielu amerykańskich pomysłów.

Nie takie zdrowe serce Amerykanina

Jak można nie być łasuchem, jeśli słodkie przekąski towarzyszą ci na każdym kroku? Amerykanie nie mogą żyć bez słodkości.  Zawsze mają je pod ręką. W każdym amerykańskim barze obowiązkową pozycją w menu jest „apple pie”, czyli kruche ciasto z grubą ilością jabłek. Równie popularne są muffiny, czyli słodkie babeczki z różnego rodzaju dodatkami. Produkty te, bardzo szybko rozprzestrzeniły się na cały świat i można je spotkać w najprzeróżniejszych wariacjach. Muffiny pozwalają uwolnić wyobraźnię, a przy tym są proste i szybkie do przygotowania.

Gorzej amerykanie wyglądają jednak w statystykach. Jeśli chodzi o choroby serca i zgony, które powodują Ameryka jest w ścisłej czołówce.

Zdrowe serce made in china

Dla porównania krajem w którym spożywa się najmniej słodyczy są…Chiny.  Co ciekawe również tam najmniej osób zapada na choroby układu krążenia. Czy zdrowe serca chińczyków związane są ze spożyciem wyrobów cukrowych? Nie ma jasnych badań na ten temat. Na pewno jednak dieta jest ważnym czynnikiem tego stanu rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *