Menu

Dlaczego lepiej rozjaśniać włosy u fryzjera?

21 listopada 2018 - Zdrowie i uroda
Dlaczego lepiej rozjaśniać włosy u fryzjera?

Farbowanie włosów w domu zdaje się dla wielu z nas niesamowitą okazją. „Dobrej” jakości farby możemy dostać w drogerii już przecież za niecałe 30 zł, a fryzjer za odmianę naszego wyglądu zażyczy sobie nawet 10 razy tyle. Lub jeszcze więcej. Jednak, czy farbowanie – a tym bardziej tlenienie – włosów w domu jest na pewno dobrym pomysłem? Zdaje się, że nie do końca. I przekonało się o tym już wiele kobiet, które tuż po nieudanym eksperymencie do najbliższego fryzjera biegły szlochając nad stanem swoich włosów.

Rozjaśniacz do włosów – profesjonalny czy drogeryjny?

Czy artykuły dla fryzjerów różnią się od produktów, które możemy kupić w drogeriach? Tak. I to w znacznym stopniu. Farby fryzjerskie zawierają wiele składników, które mają odżywić nasz włosy, a nie tylko zmienić ich kolor. Zamiast sztucznych barwników, mamy tutaj do czynienia z barwnymi minerałami i ekstraktami z roślin, które sprawiają, że uzyskany kolor jest naturalny a włosy prezentują się po farbowaniu niczym z reklamy. Co więcej, w przeciwieństwie do farb drogeryjnych, profesjonalne artykuły fryzjerskie będą gwarantować nam trwalszy efekt.

Chcesz efektu WOW? Wybierz się do fryzjera!

Pewnie zauważyłaś, że farbując włosy samodzielnie (farbą drogeryjną) kolor wychodzi zawsze ciemniejszy, niż jest on widoczny na opakowaniu, a Twoje włosy są matowe i przesuszone. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Za niezbyt atrakcyjny wygląd włosów odpowiedzialny jest amoniak, a także pigmenty. Zwłaszcza ten pierwszy wpływa na stan naszych włosów szczególnie niekorzystnie. Włosy po farbowaniu są oblepione różnymi substancjami chemicznymi zawartymi w składzie farb, które powodują, że nie tylko nasz kolor nie prezentuje się dobrze, ale również jego usunięcie jest sporym wyzwaniem.

Dekoloryzacja – w przypadku zmiany koloru na jaśniejszy – jest stosunkowo prostym zabiegiem. Jednak, gdy wcześniej nasze włosy zostały poddane działaniu farby drogeryjnej, możemy spodziewać się nieprzewidywalnych efektów – plam, nierównomiernego schodzenia koloru itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *