Menu

Dlaczego warto nauczyć się szyć?

29 listopada 2017 - Hobby, Lifestyle
Dlaczego warto nauczyć się szyć?

Chociaż obecnie mamy tyle możliwości w zdobywaniu nowych ubrań, to jednak szycie ich na własną rękę nadal ma się dobrze i nie wydaje się, żeby ten trend szybko przeminął. Maszyny do szycia wróciły do łask, co może tylko cieszyć. Umiejętność szycia to coś, co powinien mieć każdy, chociażby w kwestii przyszycia sobie guzika do swetra czy spodni albo do zaszycia dziury. Poznaj jeszcze inne powody, dla których warto pójść na szczebel wyżej i nauczyć się szyć!

OSZCZĘDNOŚĆ

Kupienie droższej bluzki wcale nie jest gwarancją jej lepszej jakości. Czasami, chociaż nie wiadomo jak się wykosztujemy, część rzeczy już po pierwszym praniu nie nadaje się do noszenia publicznie. Nie mówiąc o tym, że bardzo dużo sklepów w naszym kraju ma zdecydowanie zawyżone ceny. Kupno samej tkaniny o wyższej jakości jest zadziwiająco tańsze niż uszytego z niej ubrania!

DOPASOWANIE

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają przeróżne kształty i rozmiary. W związku z tym zdarzają się nierzadko problemy z dobraniem odpowiedniego ubrania do sylwetki. Duży biust i wąska talia, szerokie biodra i szczupłe łydki…Chyba nie trzeba wymieniać dalej. Uszycie własnej pary spodni czy koszulki to gwarancja, że będzie leżeć idealnie na naszym ciele, bez żadnych  obaw.

ROZWIJANIE PASJI

Szycie to proces twórczy. Tworzy się coś z niczego. Każda próba tworzenia dosłownie dodaje skrzydeł! Człowiek ma chęć do życia, ma więcej motywacji i ma się czym zająć, kiedy deszcz czy śnieg za oknem. Każda pasja uszlachetnia i rozwija nie tylko manualnie, ale i mentalnie.

LEPSZA JAKOŚĆ

Oczywiście nie od razu jest się mistrzem krawiectwa, ale praktyka czyni mistrza. Szyjąc samemu ma się pewność, że korzystamy z materiałów i wybieramy ściegi, których sami wybraliśmy. Dobre jakościowe tkaniny takie jak jedwab można dostać stosunkowo tanio, a nauczyć się z nimi obchodzić też nie jest takie trudne. Książek i poradników na temat szycia jest od groma, więc nic nie staje na przeszkodzie aby posiąść tą wiedzę!

SATYSFAKCJA

Satysfakcja idzie w parze z pasją, bowiem obie te rzeczy wynikają z radości, że coś się stworzyło samemu, własnymi rękami. Co ciekawe, zazwyczaj po pierwszym wykonanym projekcie ma się ochotę na stworzenie następnego…

PREZENT

Zrobiony własnoręcznie prezent jest kilkakrotnie więcej warty niż ten kupiony. Uszycie dla kogoś sukienki czy szalika ucieszy niejednego. Taki prezent ma duszę i pełno miłości!

 

Umiejętność szycia to dzisiaj prawdziwy atut. Mamy nadzieję, że chociaż trochę przekonaliśmy Cię do tego, aby nauczyć się przynajmniej podstaw! Szycie nie jest trudne, a potrafi być niezwykle pomocne, dlatego nie należy sobie żałować i zainwestować chociażby w podręczny zestaw do szycia. A najwyżej potem w maszynę do szycia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *