Menu

Dlaczego warto nurkować?

4 września 2018 - Lifestyle
Dlaczego warto nurkować?

Nurkowanie może być hobby na całe życie lub po prostu ciekawym, jednorazowym doświadczeniem. Oto nasze zestawienie powodów dla których warto nurkować:

Podwodny świat

Magia tego co ukryte pod wodą przyciąga człowieka od zawsze. Teraz, podwodny świat to najczęściej nowe, alternatywne miejsce rekreacji, do niedawna dostępne jedynie dla garstki wybrańców. Upowszechnienie się nurkowania rekreacyjnego spowodowało, że kraina ukryta pod taflą wody jest teraz dostępna dla każdego kto chce nurkować i jest zdrowy (uwaga: żeby oglądać podwodny świat wcale nie jest potrzebne ponadprzeciętne zdrowie!).

Kontakt z naturą

Kontakt z naturą ułatwia wyciszenie, nabranie dystansu do problemów z naszego codziennego życia. Kontakt z przyrodą uspokaja, pozwala na zredukowanie stresu, podniesienie naszego ogólnego zadowolenia. Oderwanie się od codziennej rutyny poprzez nurkowanie to naprawdę świetne lekarstwo na stresy!

Partnerstwo

Nurkujemy w parach, albo nawet w większych grupach. To pozwala nam na zapewnienie sobie i nurkującym osobom bezpieczeństwa. Dodatkowa zaleta to budowanie relacji, możliwość wymieniania się wrażeniami po nurkowaniu i snucie wspólnych planów na kolejne podwodne wyprawy.

Zwiedzanie

Nurkowanie może być pretekstem do dalszych wypraw, poza lokalne miejsca do nurkowania. Nurkowanie możemy połączyć z rodzinnym nurkowaniem wakacyjnym, a nawet zaangażować w wyprawę nienurkujących członków rodziny (wyprawa na nurkowanie łodzią to świetna okazja do opalania i pływania). Po odbytym nurkowaniu jest też czas na spróbowanie lokalnego jedzenia i zwiedzenie okolicznych atrakcji.

Wysiłek fizyczny

Nurkowanie możemy potraktować jako niezbędną dawkę ruchu. Co ważne, jest to rodzaj wysiłku, który możemy polecić niezależnie od wieku. W nurkowaniu nie ma górnych granic wieku dla osoby chcącej nurkować! jedyne co na znaczenie, to stan zdrowia (lecz nie ma tu mowy o wyśrubowanych kryteriach dla potencjalnych nurków)

Różnorodność

To, dlaczego warto nurkować, może być odmienne dla każdej osoby. Są tacy płetwonurkowie, którzy cenią sobie obserwacje przyrody. Inni będą chcieli ją fotografować. Są też takie osoby, dla których najważniejszy jest dreszczyk emocji, na przykład podczas nurkowania nocnego.

Kurs Padi to świetny sposób na poznanie zalet nurkowania. Zapraszamy do naszej szkoły Podwodni Odkrywcy w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *