Menu

Dlaczego warto odwiedzić Poznań? 5 najciekawszych miejsc

26 września 2017 - Turystyka
Dlaczego warto odwiedzić Poznań? 5 najciekawszych miejsc

Poznań to stolica Wielkopolskie i największe miasto regionu. Miasto to ma bardzo bogatą historię i praktycznie od początku swojego istnienia był bardzo ważnym punktem na mapie Polski. Dziś jest to ważne miasto jeżeli chodzi o usługi, administracje czy handel.Symbolem miasta są popularne koziołki, które każdego dnia o godzinie dwunastej w południe spotykają się na wieży ratuszowej na starym rynku.

Każdy, kto ma okazję zawitać do Poznania powinien bez wahania to zrobić. Stolica Wielkopolski ma do zaoferowania mnóstwo fantastycznych lokacji, zarówno dla wielbicieli natury, jak i zabytków. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Oto lista miejsc, których nie można przegapić!


Przewodnik Poznań:

1 – RYNEK

poznański rynek

Zacznijmy od stałego punktu zwiedzania w Poznaniu, czyli od Starego Rynku. Żaden przewodnik nawet nie śmie go ominąć! Cała starówka charakteryzuje się ślicznymi, kolorowymi kamienicami z renesansowym ratuszem na czele. Nie można zapomnieć o słynnych trykających się koziołkach widniejących na szczycie ratusza! Ujrzenie ich jest obowiązkowe! Rynek ma do zaoferowania liczne restauracje i kawiarnie, a dla wielbicieli imprez także kluby i puby. Oczywiście to nie wszystko – w każde ważniejsze święto są tam organizowane jarmarki i festiwale. Nawet zimą!

2 – STARE I NOWE ZOO

poznań zoo

Nowe Zoo już nie jest takie nowe, ale do obu warto zajrzeć. Dużo zwierząt mieszkających w tych ogrodach to czworonogi uratowane z cyrków, odebrane okrutnym właścicielom czy znalezione w potrzebie w dziczy. To w nich znajdują nowy dom, pełen miłości i solidnych warunków serwowanych przez właścicieli i opiekunów. Szczególnie Nowe Zoo może się pochwalić licznymi rzadkimi gatunkami. A do Starego jest darmowe wejście!

3 – MALTA

malta poznań

Jezioro maltańskie to raj dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, rolkarzy… Właściwie dla każdego. Jest tu organizowanych wiele imprez masowych, w tym festiwali (chociażby słynny festiwal Malta), ale i zawodów kajakowych. Latem można się poopalać na plaży miejskiej, a zimą przejechać sankami lub na nartach po stokach. Nie można też zapomnieć o Termach Maltańskich, które przez cały rok oferują wiele frajdy dla ludzi w każdym wieku.

4 – PARK CYTADELA

cytadela poznań

Jest to największy park w mieście, a od 2008 roku jest uznany za pomnik historii. Na początek duże wrażenie robią ogromne schody prowadzące do parku. Na ich szczycie jest Pomnik Bohaterów, sięgający ponad 20 metrów wysokości! Cytadela zarówno zimą jak i latem wzbudza zachwyt bogactwem zieleni i ścieżek spacerowych.

5 – ZAMEK CESARSKI

zamek cesarski poznań

Zwany inaczej CK Zamek, jest najmłodszym zamkiem w całej Europie. Oprócz zachwycającego wnętrza, wrażenie robi też ogród z ławkami i żywopłotami. Zamek można także odwiedzać nocą, więc miłośnicy mocnych wrażeń są także mile widziani!

W Poznaniu organizowane są liczne wycieczki, ale również wystarczy sam przewodnik w broszurce. Nic już nie powinno budzić wątpliwości, że stolica Wielkopolski jest warta odwiedzenia. A nasza lista to tylko zalążek, co można w tym mieście zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *