Menu

Dlaczego warto współpracować z firmą sprzątającą

20 lutego 2017 - Dom i ogród
Dlaczego warto współpracować z firmą sprzątającą

Utrzymanie czystości w biurze lub w swoim mieszkaniu wymaga bardzo dobrej organizacji, czasu oraz praktycznej umiejętności wykorzystania odpowiednich środków czystości i sprzętów do sprzątania. Niestety, utrzymanie nienagannej czystości w miejscu, w którym się mieszka lub pracuje po wiele godzin dziennie jest bardzo trudne – głównie ze względu na ogrom czasu, jaki pochłania sprzątanie.

Ile czasu zajmuje sprzątanie?

Każdy z nas potrafi mniej więcej oszacować, ile czasu zajmuje mu sprzątanie we własnym mieszkaniu [KLIK] w podstawowym zakresie – mycie naczyń, ścieranie kurzy, odkurzanie, mycie podłogi. Są to czynności, które w niewielkim mieszkaniu mogą zająć około 1-2 godzin dziennie. Im większą powierzchnię mamy do posprzątania, tym więcej czasu nam to zajmie. Niestety, w miejscach, które codziennie użytkujemy sprzątać trzeba również codziennie.

Czas, który spędzamy na codziennym sprzątaniu swojego mieszkania oraz energię, którą na to zużywamy, moglibyśmy poświęcić na coś innego – choćby na zabawę ze swoimi dziećmi lub wyjście na rower. Żeby jednak w domu lub w firmie było czysto, warto zatrudnić ekipę sprzątającą.

Sprzątanie w firmie

Czystość w pomieszczeniach biurowych to sprawa bardzo istotna – codziennie przebywa tam wielu ludzi, którzy pracują, w międzyczasie posilają się, ale nie mają możliwości podejmować się sprzątania w godzinach pracy. Zatrudnienie etatowej sprzątaczki w niewielkiej firmie byłoby nieopłacalne. Najczęściej w zupełności wystarcza zlecenie porządków firmie sprzątającej w wymiarze 2-3 godzin dziennie w godzinach popołudniowych, po zakończeniu pracy w firmie. Dzięki temu panie sprzątające nie będą przeszkadzały nikomu w pracy, a i im samym nikt nie będzie deptał po mokrej podłodze.

Zatrudnienie firmy porządkowej jest bardzo opłacalne dla właścicieli firmy lub administratora obiektu. Miesięczne jego koszty są niewielkie, za to zupełnie można zapomnieć o kwestiach porządkowych, bo firma sprzątająca zapewni własne materiały, środki czystości oraz sprzęt sprzątający.

Porządki w domu

Gdy mamy dużą powierzchnię domu lub mieszkania, jego sprzątanie może być kłopotliwe, zwłaszcza przy wielu domownikach. Zamiast angażować się w codzienne bieganie po domu ze ścierką, na czym cierpią nasze inne obowiązki i przede wszystkim zdrowie, lepiej jest zatrudnić firmę sprzątającą, która codziennie lub 2-3 razy w tygodniu oddeleguje do naszego domu osobę odpowiedzialną za to, żeby w kilka godzin uporać się z praniem, prasowaniem, sprzątaniem czy myciem okien. Wbrew pozorom wydatki związane z zatrudnieniem firmy sprzątającej nie są tak istotne w porównaniu do tego, ile czasu zyskujemy nie musząc codziennie sprzątać.

Dziękujemy za udzielenie wszelkich wskazówek przy pisaniu artykułu firmie Pozamiatane.info.

2 myśli nt. „Dlaczego warto współpracować z firmą sprzątającą

Ania

A może by tak uciec od sprzątania i odpocząć nad jeziorem? 🙂 Zapraszamy http://www.pestkownica.com.pl

Odpowiedz
Olaf

Oprócz czystości w firmie, warto także pamiętać o artykułach bhp. Dzięki nim, praca będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *