Menu

Dlaczego wielu studentów po anglistyce wybiera zawód tłumacza?

20 października 2017 - Edukacja i nauka
Dlaczego wielu studentów po anglistyce wybiera zawód tłumacza?

Profesjonalny tłumacz języka angielskiego, którego zakres usług obejmuje tłumaczenia angielski, to zawód wymagający solidnego przygotowania, wytrwałości w dążeniu do celu oraz wielu niezbędnych cech osobowościowych takich jak: rzetelność, staranność i dokładność.

Tłumaczenia z języka angielskiego

Zdecydowana większość osób, wykonujących ten zawód, to absolwenci uczelni wyższych na kierunku filologia angielska (anglistyka). Jest to logiczne, gdyż studia te są ściśle związane z pracą językową, a zawód tłumacza w dużej mierze polega na zamiłowaniu do danego języka. Nie ma co się bowiem oszukiwać – by zostać dobrym tłumaczem języka angielskiego, trzeba siłą rzeczy lubić i interesować się językiem angielskim, a ponadto kulturą i realiami społeczno-politycznymi krajów angielskojęzycznych.

Znajomość języka

Tłumaczenia angielski – to jasny wybór dla absolwentów anglistyki, gdyż:
Wykonywanie tłumaczeń z i na język angielski wymaga biegłej znajomości języka,
Absolwenci anglistyki są merytorycznie przygotowani do analizowania nawet najbardziej zawiłych konstrukcji zdaniowych w języku obcym i ojczystym,
Jest to jedna z kluczowych specjalizacji na tym kierunku na uczelniach w Polsce i za granicą.

Tłumaczenia angielski – wybór drogi zawodowej jako profesjonalny tłumacz języka angielskiego umożliwia wykonywanie tłumaczeń pisemnych, ustnych oraz specjalistycznych z i na język angielski. Studenci anglistyki nie zawsze od początku wiedzą, czym dokładnie będą się zajmować po ukończeniu studiów. Mogą zostać bowiem nie tylko tłumaczami, lecz również nauczycielami, lektorami, wykładowcami akademickimi lub pracować w sektorze gospodarczym jako specjalista ds. językowych lub referent klienta zagranicznego. Dopiero w trakcie studiów kształtują się indywidualne preferencje studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *