Menu

Korzyści płynące z inwestycji w domy bliźniacze

21 kwietnia 2017 - Budownictwo
Korzyści płynące z inwestycji w domy bliźniacze

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o domy na sprzedaż. Największym powodzeniem cieszą się domy jednorodzinne i to najlepiej jeszcze z własnym ogródkiem. Przybywa także nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej. Domy bliźniacze pozwalają na efektywne wykorzystanie nawet niewielkiej i wąskiej działki, a ponadto zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Na ich korzyść przemawia również cena, gdyż kosztują one mniej niż domy wolnostojące. Czy warto zatem zainwestować w dom bliźniak? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Wady i zalet zabudowy bliźniaczej

Decydując się na zakup projektu dom w zabudowie bliźniaczej, możemy liczyć na oszczędność, a zwłaszcza podczas powstawania obydwu części budynku w tym samym czasie. Wówczas bowiem możliwe jest podzielenie się kosztami przyłączy, a ponadto można wynegocjować korzystniejsze ceny, kupując materiały budowlane i zatrudniając ekipę budowlaną. Ekonomiczna jest także eksploatacja bliźniaka, ze względu na poprawę warunków termicznych, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Jeśli mamy wąską działkę o szerokości około 17 metrów, to domy w zabudowie bliźniaczej są świetnym wyborem. Spotyka się je coraz częściej na mocno zurbanizowanych terenach z gęstą zabudową.

Mieszkanie w jednym budynku z inną rodziną może być zarówno korzystne, jak i uciążliwe. Plusem jest zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie wtedy kiedy nie ma nas w domu. Czujne oko sąsiada jest w stanie skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei i włamywaczy, a w razie podejrzanych ruchów zostaniemy poinformowani o tym, co działo się podczas naszej nieobecności. Taki sąsiad może więc być darmowym ochroniarzem, ale jednocześnie znacznie trudniej zachować prywatność. W związku z tym należy jeszcze przed zdecydowaniem się na wspólną inwestycję, dobrze przemyśleć sąsiedztwo, na które będziemy skazani przez długie lata. Problematyczną sytuacją jest też stracenie płynności finansowej jednego z inwestorów, która może pojawić się już na etapie budowy. Najlepiej wybierać projekt domu, gdzie newralgiczne pomieszczenia będą od siebie jak najbardziej oddalone. Warto też zadbać o odpowiednią izolację ściany łączącej obydwa budynki w celu wyciszenia hałasów dobiegających zza ściany.

Jeżeli szukasz domu w zabudowie bliźniaczej odwiedź koniecznie – pasieki-komorniki.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *