Menu

Firany i zasłony w Polsce

30 stycznia 2018 - Dom i ogród
Firany i zasłony w Polsce

Polska to piękny kraj, w którym tradycyjne wzory są często wykorzystywane do dekoracji domów. Dziś omówimy temat firan i zasłon, które są polskim sposobem na osłonę okien przed światem zewnętrznym.

Piękne i praktyczne firany

Tradycyjna polska firana skupia w sobie tradycyjne koronkowe elementy. Często zdobienia zawierają motywy roślinne. Dobrze wykonana firana idealnie komponuje się z oknem. Dziś żyjemy w czasach kiedy to firany na powrót stają się ważnym elementem aranżacji wnętrz.

Osłony w formie zasłony

Każda zasłona jest materiałem, którego celem jest zapewnienie prywatności domownikom. Ich funkcją jest także ograniczenia emisji światła do wnętrza naszego domu. Zasłony w formie zwykłych obrobionych materiałów posiadają często również nadruki i hafty, które dekorują ich fakturę.

Idealna kompozycja

Najlepszą kompozycją jest wspólne zastosowanie zarówno firany jak i zasłony. Firana jest osłoną stosowaną na dzień, zaś zasłona jest jej nocny uzupełnieniem. Mało, kto zdaje sobie sprawę, że takie tkaniny także trzeba czyścić i pielęgnować. Zakurzone firany i zasłony to postrach każdej szanującej się gospodyni domowej.

Gdzie kupić firany?

Firany można dziś kupić zarówno przez internet jak i w sklepach stacjonarnych. My szczególnie polecamy usługi firmy Ozdoba Okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *