Menu

Folia stretch – jej zastosowanie i zalety

5 sierpnia 2017 - Dom i ogród
Folia stretch – jej zastosowanie i zalety

Folia stretch jest jedną z najpopularniejszych materiałów do pakowania. Czym sobie zasłużyła na miano najlepszej? Jakie są faktycznie jej zalety i do czego można ją wykorzystywać? O tym wszystkim dowiesz się poniżej!

ZALETY FOLII STRETCH

Folia stretch jest popularna przede wszystkim przez swoją uniwersalność. Jest przezroczysta, więc zapakowany przedmiot będzie zawsze widoczny. Stosuje się ją zarówno do pakowania żywności, jak i produktów przemysłowych i nie tylko. Praktycznie każdy może z niej skorzystać, ponieważ jest bezpieczna dla każdego rodzaju materiału.

Bezpieczeństwo objawia się również poprzez ochronę przed uszkodzeniami, zabrudzeniami i zarysowaniami. Produkty zapakowane w folii stretch są stabilne, więc podczas długiej podróży będą całe.

Folia stretch jest bardzo wytrzymała – potrafi zabezpieczyć produkty o najróżniejszych kształtach, rozmiarach i wadze. Za tym idzie również jej niezwykła elastyczność.

ZASTOSOWANIE FOLII STRETCH

Folia stretch służy w zasadzie do wszystkiego, co ma wspólnego z pakowaniem. Dzięki temu, że jest tak uniwersalna, można w nią zapakować kostkę brukową, cement, cegły, paczki… Znajduje swoje zastosowanie często wśród różnorodnych sklepach i magazynach. Dzięki niej składowanie towaru na paletach jest również drobnostką.

Bardzo popularna jest także do pakowania żywności w sklepach spożywczych. Owija się nią owoce, warzywa i mięsa – dzięki termoizolacji zachowują wtedy świeżość na dłużej.

Folia stretch jest popularna nie tylko w przemyśle – dzisiaj niemalże w każdym domu można ją znaleźć. Przede wszystkim służy ona do pakowania żywności, w tym również do pakowania pieczywa. A dokładniej mówiąc – kanapek śniadaniowych. Zapakowanie specyficznie pachnącego sera czy ogórka skutecznie odizoluje je od reszty pożywienia.

 

Folia stretch to rewolucja w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jest przydatna na wszelakie sposoby, a przy tym niezawodna. Każdy powinien mieć ją w swoim domu!

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *