Menu

Gniezno – przewodnik kulinarny po stolicy Państwa Polskiego

18 lipca 2018 - Gastronomia
Gniezno – przewodnik kulinarny po stolicy Państwa Polskiego

Gniezno to miasto zabytków. Pierwsza stolica polski słynie obecnie przede wszystkim z wycieczek szkolnych, które w masowych ilościach codziennie wysiadają z pociągów i autobusów. Mało jest jednak przewodników, którzy potrafią pokazać Gniezno z bardziej kulinarnej strony. Dzisiaj na łamach artykułów24 prezentujemy więc krótki przewodnik kulinarny po Gnieźnie.

Śniadanie w Gnieźnie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – stary banał.  Warto jednak zastanowić się co przekąsić od rana Grodzie Gnieźnieńskim. Do wyboru mamy trzy propozycję :

Pietrak

Dobre jedzenie, wystrój, ogródek i cena – to wszystko sprawia, że restauracja Pietrak na pewno nie świeci pustkami. Można tu zobaczyć zarówno mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych, którzy zatrzymują się w hotelu o tej samej nazwie. Restauracja serwuje śniadania obiady i kolacje. Wartym polecenia jest zwłaszcza

Taka Karma

Miejsce przyjazne weganom. W Taka Karma znajdziemy m.in. bogaty wybór świeżo wyciskanych soków oraz lekkostrawnych dań idealnych na śniadaniowy posiłek. Wszystko w przytulnej atmosferze. Każdy dobry  przewodnik po Gnieźnie powinien znać ten adres!

Misz Masz Cafe

Miejsce dla kogoś kto nie wyobraża sobie początku dnia bez croissanta i kawy. W menu znajdziemy raczej wykwintniejsze przekąski z kuchni europejskich i azjatyckich. Bogaty wybór dań śniadaniowych i obiadowych – polecamy!

Obiad w Gnieźnie

Po godzinnych spacerach i oglądaniu zabytków Gniezna z przewodnikiem może warto oddzielić się od wycieczki i zjeść coś dobrego. Oto kilka propozycji na lunch w Gnieźnie

La Dolce Vita Ristorante

Coś dla fanów piękna i zapachu i smaku. La Dolce Vita Ristorante to rewelacyjna atmosfera, a wszystkie detale dopracowane są do perfekcji. To świetne miejsce zarówno na spotkanie z przyjaciółmi jak i z rodziną. Szybka i profesjonalna obsługa w połączeniu z wyśmienitą kuchnią śródziemnomorską tworzą mieszankę o której trudno zapomnieć.

Ratuszowa

Ratuszowa to chyba najbardziej rozpoznawalna nazwa restauracji w Polsce znajdujących się stricte przy siedzibie władz miejskich. Tego typu obiekty charakteryzują się luksusem, doskonałą obsługą i jedzeniem. Nie inaczej jest w Gnieźnie. Podczas wyśmienitego obiadu w polskim stylu obserwować można rzesze wycieczek z przewodnikami, poruszających się po deptaku stolicy Państwa Polskiego.

Gościniec Sobańskich

W każdym mieście musi być restauracja słynąca z  jedzenia weselnego. Takim miejscem jest właśnie Gościniec Sobańskich. Pyszny żurek, wyśmienita golonka czy De Voille z wypływającym masłem – to wszystko znajdziemy pod adresem Modliszewko 12.

Kolacja w Gnieźnie

Ostatnie godziny w Gnieźnie warto poświęcić na podsumowanie wycieczki przy dobrym jedzeniu. Na kolacje polecamy kilka restauracji, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę przy wizycie w Gnieźnie.

Sila Restaurant

Kulinarny ”misz masz” – znajdziemy tu zarówno danie kuchni polskiej jak bios, jak również burgery, pizze czy doskonale oceniany kebab. To na pewno nie Fast food, lecz pełnej klasy restauracja z której Gniezno może być dumne.

Restauracja Za Drzwiami

Dobre jedzenie w dobrej cenie. Warto zajrzeć tu w wieczornych godzinach, zaraz po zwiedzaniu lezącej rzut beretem Katedry Gnieźnieńskiej

Hanoi

Dla wszystkich, którzy chcą spróbować nieco orientu Hanoi powinno być pierwszym przystankiem. Dużym plusem, z którego korzystają z oczywistych względów bardziej mieszkańcy Gniezna niż turyści jest możliwość zamówienia jedzenia z dostawą. Nie ma lepszej restauracji orientalnej w Gnieźnie.

Przewodnik Gniezno – kulinaria i zwiedzanie

Dobry przewodnik po Gnieźnie pokaże nie tylko zabytki warte zobaczenia, ale zaprowadzi również do miejsc gdzie można dobrze zjeść czy spędzić czas. Warto o tym pamiętać i zapytać o takie miejsca podczas wizyty w Gnieźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *