Menu

Jacht motorowy czy żaglowy?

30 września 2018 - Motoryzacja
Jacht motorowy czy żaglowy?

Żeglować, czy pływać z napędem silnikowym? To trudne pytanie dręczy fanów spędzania czasu na wodzie. Zupełnie niepotrzebnie, bo w MasterCraft doskonale znamy odpowiedź – jacht motorowy to jest to! Jesteśmy zwolennikami szybkości i sportów wodnych. O rozrywce na wodzie wiemy wiele, a motorówki MasterCraft obecne są wszędzie tam, gdzie uprawia się takie sporty jak wakeboard czy wakesurf. Świat jest jednak zróżnicowany, podobnie jak zróżnicowana jest rozrywka, której można doświadczać. Pokrótce opiszemy najważniejsze różnice między jachtami motorowymi, a klasycznymi żaglówkami.

Motorówka vs żaglówka

Wybór łodzi do rekreacji to twardy orzech do zgryzienia dla kupującego. Decydując się na jachty przeznaczone do rozrywki zwykle wybieramy spośród motorówek i żaglówek.  Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – nie ma się co pod tym względem oszukiwać.

Jachty motorowe to rozrywka dla fanów szybkości, głośnej zabawy i sportów. Przedstawicielem grupy luksusowych łodzi motorowych są motorówki MasterCraft. Podobnie jak Ferrari, nie są dla wszystkich. Nie każdemu przypadnie do gustu potężna szybkość, świetne nagłośnienie i systemy do uprawiania sportów wodnych.  Dla takich osób lepszym wyborem będą żaglówki, utożsamiane z ciszą, naturą i naturalnym napędem w postaci wiatru.

Sporty wodne vs natura

Oczywistym elementem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze łodzi jest jej napęd. Dla MasterCraft liczy się jednak również to, do czego jacht może zostać wykorzystany.  W końcu czas spędzony na wodzie ma być przyjemnością i warto, żeby podczas czasu wolnego nie tylko wypocząć, ale również świetnie się bawić.

W przypadku klasycznych jachtów żaglowych właściciel może czerpać przyjemność z walki z naturą, czy z ciszy wynikającej z braku silnika.

W przypadku luksusowych jachtów motorowych jest wprost przeciwnie. Tutaj radość czerpie się z hałasu. Chcemy, żeby użytkownicy lodzi MasterCraft czerpali przyjemność z odgłosów silników Ilmor, krzyków radości swoich znajomych i doskonałej jakości muzyki wylewającej się z nagłośnienia łodzi MasterCraft. Dla nas odpoczynkiem jest szybkość i ekstremalne doświadczenia. Chcemy pokazać jak piękną i cudowną rozrywką są sporty wodne.

Dbamy o środowisko dzięki silnikom emitującym najmniej spalin na świecie!

Łodzie MasterCraft otrzymały 5 gwiazd czystości emisję spalin silników – cała konkurencja ma 4****. Oznacza to, że silniki Ilmor nowej generacji z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zamontowane na łodziach MasterCraft, są jedynymi pięciogwiazdkowymi silnikami z oceną czystości emisji spalin na świecie. Lepiej dla powietrza, lepiej dla pływającego  za łodzią i lepiej dla portfela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *