Menu

Jak spędzić oryginalnie wakacje nad wodą?

30 października 2018 - Lifestyle
Jak spędzić oryginalnie wakacje nad wodą?

Urlop, ile by nie trwał, zawsze pozostawia w nas uczucie niedosytu. Mamy wrażenie, że nie wykorzystaliśmy go w pełni, nie byliśmy wystarczająco aktywni. Jak to zmienić?

Urlop, czyli wielkie nadzieje

Większość z nas od urlopu oczekuje jednego – odpoczynku od codzienności. Planujemy co będziemy robić, ile książek przeczytamy, ile filmów obejrzymy, odeśpimy wszystkie czasy i… najczęściej na planach się kończy. Ostatni wolny dzień, to czas konfrontacji z rzeczywistością. Podsumowując co udało nam się zrealizować, posępnie stwierdzamy, że niewiele. Jesteśmy tak samo zmęczeni jak przed urlopem, a do tego przygnębieni swoim brakiem asertywności i… wizją powrotu do pracy. Czy można wrócić z wakacji w pełni zadowolonym i wypoczętym?

Ekskluzywne jachty motorowe, czyli ahoj przygodo!

Złocista plaża, błękitna woda, słońce lejące się z nieba… brzmi kusząco? A jeśli zamiast wylegiwać się na przeludnionej plaży wybierzemy wersję bardziej luksusową? Ten sam kojący szum fal, promienie słońca i lekkie kołysanie… wszystko zapewnią ekskluzywne jachty motorowe. Trzymając w jednej dłoni drink z palemką, zaś w drugiej książkę nabierzemy pewności, że raj na ziemi istnieje… Wszystko, jakby stworzone dla naszej wygody, a przede wszystkim cudownie kusząca możliwość odprężenia się, zapomnienia o całym świecie. Czyż nie od tego są wakacje?

Jednośladem w siną dal

Przez Europę na rowerze? To dobra alternatywa dla wycieczek organizowanych przez biura podróży. Samodzielnie planując trasę, można zwiedzić nie tylko więcej, ale również dokładniej. Przebieg całej wyprawy zależy od nas. Możemy sobie pozwolić na zwiedzanie tego, co nas interesuje, a także spontanicznie zmieniać kierunek podróży. Pełna wolność i mnóstwo przygód – gwarantowane. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę spędzenia wakacji, musimy się do tego należycie przygotować. Oprócz niezbędnego ekwipunku, musimy też zadbać o kondycję fizyczną. Codzienna jazda na rowerze, w zmiennych warunkach atmosferycznych powinna być dobrą szkołą przetrwania.

Aktywnie spędzony czas, choć szybko płynie, pozostawia po sobie ślad w postaci wspomnień. To najlepsza pamiątka. Warto zatem porzucić strefę komfortu i ruszyć w nieznane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *