Menu

Jak walczyć z rozstępami?

16 lutego 2018 - Zdrowie i uroda
Jak walczyć z rozstępami?

„Tygrysie paski” to problem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety mają z nimi największy problem podczas ciąży, kiedy ciało znacznie się zmienia w bardzo szybkim tempie. Ale to nie jedyna możliwość nabawienia się rozstępów. Pojawiają się także podczas okresu dojrzewania, znaczących zmian wagi oraz wzrostu. Mogą pojawić się na całym ciele, szczególnie brzuchu i udach.

Liczy się czas

Jeśli jesteśmy w sytuacji, kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów jest wysokie – powinniśmy działać. Im szybciej tym lepiej, nawet jeśli na skórze nie widać charakterystycznych pasków. Na początku należy nawilżać i natłuszczać skórę. Ta metoda sprawdzi się także w przypadku świeżych rozstępów, ale kiedy się już pojawią należy działać szybko.

Masaż na rozstępy

Przy okazji nawilżania skóry można także zastosować masaż. Dzięki niemu ujędrnimy skórę co poprawi jej jakość i może zapobiec powstawaniu rozstępów, a także sprawić, że te, które zdążyły się już pojawić będą znacznie mniejsze. Masaż powinno się wykonywać okrężnymi ruchami z dużą siłą. Podszczypywanie i oklepywanie skóry poprawi jej ukrwienie.

Środki farmaceutyczne

Kiedy te sposoby zawiodą watro udać się do apteki po specjalnie środki, które ułatwią tę nierówną walkę z rozstępami. Farmaceuta może doradzić Ci kwas glikolowy. Można go stosować w ciąży, ale trzeba pamiętać, że w trakcie jego stosowania nie należy wystawiać skóry na światło słoneczne. Dodatkowo możesz się zaopatrzyć w oliwkę z dużą zawartością witaminy E. Wpływa na produkcję kolagenu i odradzanie się komórek naskórka.

Podsumowując…

To najprostsze, ale zarazem najskuteczniejsze sposoby walki z rozstępami. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz pielęgnację swojej skóry, tym łatwiej będzie Ci pozbyć się uciążliwych rozstępów.

Jedna myśl nt. „Jak walczyć z rozstępami?

Kacha

A mi nie przeszkadzają rozstępy 🙂 Wystarczyła mi wizyta u fryzjera Studio Stylizacji63 w Poznaniu na Podolanach i pokochałam siebie taką, jaką jestem! Zobaczcie sami: StudioStylizacji63.pl !

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *