Menu

Jak zadbać o brand firmy?

23 października 2017 - Finanse i gospodarka
Jak zadbać o brand firmy?

W Europie kwitnie handel. Ludzie kochają spędzać czas na zakupach, oglądać nowe i ciekawe rzeczy, przymierzać czy testować. Jednak od lat coraz większe znaczenie odgrywa również handel internetowy. E-sklepy i e-platformy aukcyjne bezsprzecznie rosną w siłę.

Ludzie kochają zakupy

Takie marki jak Allegro, nie wspominając już o Amazonie, Ebay i Alibabie mają niezwykle mocną pozycję na rynku. Ludzie mogą dokonywać zakupu na tych serwisach niezależnie od miejsca w którym mieszkają. Jeszcze 30 lat temu to było nie do pomyślenia, jednak w dobie kurierów czy usług pocztowych, nie jest obecnie problemem zamówienie i dostarczenie paczki np. z Chin do Polski.  Wzrost sprzedaży internetowej, a także naziemnej odbił się pozytywnie na wielu branżach.

Jednym z przykładów mogą być tutaj opakowania tekturowe. Każdy przedsiębiorca, związany z handlem musi zaopatrzyć się w odpowiednią ilość kartonów. Oczywiście są dostosowane do towarów pod względem gabarytów czy odporności. Dzisiaj niemalże każdy przedmiot możemy wysłać w specjalnie dostosowanym do tego opakowaniu tekturowym, niezależnie od tego czy jest to obraz olejny czy płyta winylowa. Kartony oprócz funkcji ochronno-zabezpieczającej podczas transportu pełnią jeszcze inną ważną rolę – mogą być bardzo skutecznym narzędziem marketingowym.

Kartony z nadrukiem jako forma reklamy

Tak to prawda. Wiele polskich firm zaczyna dbać o swój brand. To jest ten element, który warto eksponować. Nasze logo i nazwa firmy, to coś o czym musimy pamiętać. Musi się dobrze kojarzyć i być rozpoznawalne. Wiedzą o tym specjaliści od marketingu, dlatego oprócz standardowych form reklam, coraz częściej zwracają uwagę także na to w co wkładają towar. Zauważmy, że często otrzymujemy kartony z nadrukiem, na których widnieje logo firmy. To jest właśnie jeden z elementów kreujących brand. Kolejnym może być np. folia bąbelkowa z nazwą firmy. W towarze możemy umieścić także ulotkę reklamową z rabatem. Tego typu działania z pewnością pomogą promować nasze produkty, ale też wiązać klienta z Brandem, a to z kolei przełoży się na re -marketing i dalszą konwersję. Nasz biznes zacznie będzie rósł jak kula śniegowa. Warto więc zainwestować pieniądze w dobrą, przemyślaną reklamę, a także produkty kojarzące się z marką.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *