Menu

Jak zadbać o skórzaną sofę?

27 maja 2017 - Dom i ogród
Jak zadbać o skórzaną sofę?

Meble ze skóry to symbol luksusu i klasy. By odzwierciedlały to jak najdłużej, należy o nie należycie dbać. Zwykła ściereczka nasiąknięta wodą nie zawsze wystarczy – trzeba się dobrze wyposażyć w wiedzę o pielęgnacji wyrobów skórzanych, by nie zaszkodzić swojej nowo nabytej kanapie. Dlatego przedstawiamy kilka porad dla zainteresowanych, jak dobrze zaopiekować się meblami wykonanymi ze skóry.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że skóra naturalna jest dokładnie taka jak nasza – jeśli korzystamy z rozmaitych kremów nawilżających, bądź natłuszczających, by nasze dłonie czy łokcie wyglądały zdrowo i ładnie, to taką samą troską powinno się objąć swoją skórzaną sofę. Należy ją smarować środkami nawilżającymi w takiej częstotliwości, z jaką z niej korzystamy. Można ją również co jakiś czas odkurzać i czyścić wilgotną ściereczką dla utrzymania czystości.

Nigdy nie kupujmy specyfików, które zawierają alkohol i rozpuszczalniki, ponieważ możemy bardzo zniszczyć wierzchnie skóry, która jest delikatna. Lepiej kupić nawet droższe, ale bardziej przyjazne środki, by nie spowodować odbarwień.

Skórzane meble źle znoszą wysokie temperatury i suche powietrze – powoduje to pęknięcia i przyspiesza wysuszenie. Jeśli pokój, w którym jest sofa jest ciepły i nic nie możemy z tym zrobić, trzeba będzie ją poddać konserwacji co kilka miesięcy.

Gdy plama jest świeża, ścierajmy ją natychmiast ręcznikiem papierowym, zanim zostanie na skórze. W przypadku tłustych plam można użyć zwykłej suchej ścierki i poczekać, aż sofa po prostu wchłonie tłuszcz, nie zostawiając zabrudzeń.

Warto także sięgnąć po domowe sposoby na czyszczenie skórzanej kanapy, by ją nieco odświeżyć i przywrócić jej dawne kolory. Wystarczy zmieszać ocet z oliwą, wlać do butelki spryskującej (np. taką z płynem do mycia okien). Należy delikatnie, partiami spryskiwać skórę, po czym wytrzeć ręcznikiem papierowym. By zniwelować brzydki zapach octu, można do mieszanki dodać kilka kropel olejku eterycznego. Inną alternatywą może być również kamień uniwersalny – ekologiczny środek, niestety dość drogi, ale potrafiący zdziałać cuda.

 

Bogaty wybór kanap i foteli skórzanych możesz znaleźć na http://mebleperfect.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *