Menu

Kiedy parking jest strzeżony?

10 listopada 2017 - Motoryzacja, Usługi
Kiedy parking jest strzeżony?

Właściciele samochodów nierzadko mają wątpliwości co do charakteru parkingu, na jakim chcą umieścić swoje auto. Rozstrzygniemy raz na zawsze, który z parkingów jest strzeżony, abyście spokojnie mogli pozostawić na nim swoje auta.

Strzeżony? To powinno być napisane!

O tym, że parking jest strzeżony, powinna nas poinformować już tabliczka przy wjeździe. Jednak nawet wtedy, gdy nie możemy dostrzec takiej tabliczki, a na terenie placu parkingowego znajdują się urządzenia, które pozwalają kierowcy wyrobić sobie przekonanie, że decyduje się na parking strzeżony, to według prawa jest on parkingiem strzeżonym.

Czym różni się parking strzeżony od niestrzeżonego?

Parking strzeżony posiada ogrodzenie, którym otoczony jest ze wszystkich stron. A przy wjeździe na jego teren zobaczymy bramę ze szlabanem, która uniemożliwia przedostanie się osób niepowołanych lub wyjazd autem bez zgody właściciela. Na jezdni parkingu strzeżonego, możemy spotkać się również z kolczatkami, które opuszczane będą przy wjeździe i wyjeździe z jego terenu.

Charakterystyczną cechą parkingu strzeżonego będzie również budka strażnicza. Innymi znamionami tego, że kierowca ma do czynienia z parkingiem strzeżonym są:

– urządzenia elektroniczne zamontowane do kontroli terenu i zapewnienia bezpieczeństwa,
– legitymowanie osoby wyprowadzającej auto,
– regulamin,
– numerek wydawany przy pozostawianiu samochodu,
– miejsca przypisane do auta.

W przypadku, gdy parking spełnia co najmniej kilka z wymienionych wyżej kryteriów, jest on postrzegany jako parking strzeżony.

Dlaczego warto zdecydować na parking strzeżony?

Za kradzież, włamanie do auta, a także jego uszkodzenie, odpowiedzialność bierz właściciel parkingu. Co więcej, parkingi strzeżone wyróżniają się również przyjemniejszym otoczeniem i większą estetyką niż pozostałe. Sprzątanie placu parkingowego leży bowiem po stronie jego właścicieli, którzy dbają o zachowanie na jego terenie porządku, który zachęca kolejnych kierowców do korzystania z usługi parkingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *