Menu

Koncentrator tlenu – dla kogo?

16 listopada 2018 - Zdrowie i uroda
Koncentrator tlenu – dla kogo?

Koncentrator tlenu może znacznie polepszyć standard życia pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia. Komu może pomóc i jak działa? Odpowiedzi  znajdziecie poniżej.

Komu pomoże koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu przenośny wykorzystywany jest w leczeniu takich przewlekłych schorzeń, jak rak płuc, astma, mukowiscydoza czy niewydolność krążenia. Dzięki urządzeniu pacjent może przebywać w domu. Przenośny koncentrator niewiele waży jest w stanie pracować na akumulatorze, dzięki czemu chory może się przemieszczać. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do tlenoterapii decyduje lekarz.

Koncentrator tlenu poprawia jakość życia osób cierpiących na niewydolność oddychania, ogranicza występowanie nawrotów infekcji górnych dróg oddechowych, a co najważniejsze – umożliwia leczenie bez konieczności przebywania w szpitalu. Hospitalizacja jest niezbędna tylko wtedy, gdy stan zdrowia chorego się pogarsza i wymaga stałego nadzoru lekarza specjalisty.

Leczenie niewydolności oddychania

Koncentrator tlenu przenośny to urządzenie elektryczne, które – jak sama nazwa wskazuje – koncentruje, czyli zagęszcza tlen z powietrza. Dzięki zwiększeniu stężenia tlenu w pęcherzykach płucnych minimalizujemy ryzyko niedotlenienia organizmu. Sprzęt zastępuje niewygodną butlę, którą trzeba było uzupełniać. Dużym plusem jest to, że koncentrator może pracować 24 godziny na dobę i umożliwia nam normalne funkcjonowanie, również poza domem.

Jakie są objawy niedoboru tlenu? To m.in. senność, obniżona koncentracja, problemy z pamięcią, czy zmęczenie.

Dlaczego warto?

Tlenoterapia dzięki przenośnym urządzeniom nie tylko pomaga nam walczyć z chorobą, ale również, dzięki możliwości leczenia w środowisku domowym, pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Nie jesteśmy zdani na wielotygodniowe przebywanie w szpitalu, ale w domowym zaciszu możemy regenerować swój organizm.

W zależności od naszych potrzeb, istnieje możliwość wypożyczenia lub zakupu własnego koncentratora tlenu.

Rozwój technologii i medycyny sprawia, że nawet poważnie chorzy pacjenci mogą być niezależni i samodzielni. To duże udogodnienie i szansa na szybsze odzyskanie sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *