Menu

Kontroluj swoją psychikę. Relaksacyjne słuchanie muzyki

30 listopada 2017 - Dom i ogród
Kontroluj swoją psychikę. Relaksacyjne słuchanie muzyki

Po dniu spędzonym w pracy, przychodzi czas na relaks i odprężenie. Form odpoczynku jest bardzo dużo, ale która z nich jest najlepsza? Czasami trzeba oddać się chwili i zwyczajnie zrobić to, na co ma się ochotę. Z psychologicznego punktu widzenia takie zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe.

Muzyka jest dobra dla psychiki

O pozytywnym wpływie muzyki na ciało człowieka wiadomo nie od dziś. Słuchanie ulubionych dźwięków pozwala zapomnieć o problemach, wprowadza w ekstazę i dodatkowo tworzy więcej połączeń neuronowych w mózgu, co poprawia logiczne myślenie.

Rodzaj muzyki powinien być wybierany według indywidualnych upodobań. Osoby, które nie przepadają za muzyką rockową, zdecydowanie nie powinny jej słuchać, zwłaszcza w czasie odpoczynku. Powoduje to powstanie stresu, co z kolei negatywnie wpływa na kondycję całego ciała.

Uważaj z głośną muzyką

Słuchanie głośnej muzyki przez słuchawki może nieodwracalnie uszkodzić słuch. Więc taki relaks powinien być racjonalny i nie zagrażający zdrowiu. Częste chodzenie do klubów, gdzie muzyka jest głośniejsza niż powinna, również ma zły wpływ na narząd słuchu. Głośne słuchanie muzyki może mieć również negatywny wpływ na nasz nastrój i koncentrację. Mimo, że spora część ludzi deklaruje to, że lubi głośną muzykę, prawda jest taka, że dla naszego mózgu nie jest to dobre.

Artykuł powstał dzięki zaangażowaniu firmy http://www.psychotechnikapoznan.pl przeprowadzającej m.in. badania techniczne kierowców i sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *