Menu

Kredyt hipoteczny – 4 podstawowe porady

1 czerwca 2016 - Finanse i gospodarka
Kredyt hipoteczny – 4 podstawowe porady

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, wykorzystany najczęściej na zakup własnej nieruchomości, która może być jednocześnie jego zabezpieczeniem. Zaciągany na kilkadziesiąt lat, staje się jedną z największych inwestycji w życiu większości ludzi. Można powiedzieć, że kredyt hipoteczny, to pożyczki pod zastaw mieszkań. Za pomocą promocji takich ofert jak MDM – Mieszkania dla Młodych, które pozwalają otrzymać bezzwrotną dopłatę od państwa, to właśnie ta grupa docelowa, po zdobyciu zdolności kredytowej decyduje się na tak duże zobowiązanie. Jako że produkt ten jest uzależniony od wielu indywidualnych zmiennych, warto zwrócić uwagę na pewne podstawowe aspekty, które mogą zostać niezauważone. W dzisiejszym artykule przedstawione zostały 4 podstawowe porady, które rozwieją te podstawowe wątpliwości i pozwolą ustrzec przed popełnieniem podstawowych błędów przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.

1. Rankingi kredytów hipotecznych.

W dobie internetu, mamy dostęp do wielu narzędzi dostępnych online, jedną z takich ułatwień dostępnych dla wszystkich są rankingi kredytów, przy których za pomocą kilku kliknięć, mogą nakreślić pewne spojrzenie odnośnie banków i ich oferty. Na te informacje należy patrzeć stosunkowo powierzchownie, na pewno przegląd internetu nie powinien być fundamentalnym argumentem do wyboru danego banku, w którym kredyt miałby zostać zaciągnięty. Przy takim produkcie finansowym, jest bardzo dużo indywidualnych zmiennych jak np. historia kredytowa, wysokość wkładu własnego, które decydują o możliwej ofercie.

2. Składanie wniosków.

Liczba mnoga została użyta tutaj nie bez powodu, ponieważ podczas składania jednego wniosku zawsze istnieje ryzyko, że otrzymana decyzja banku o otrzymanie kredytu będzie negatywna, co automatycznie zdyskwalifikuje nas do kolejnych działań. Dlatego, jeżeli istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych ofert, warto to zrobić i w ten sposób się zabezpieczyć.

3. Marża to nie wszystko.

Marża jest jednym z wielu elementów wchodzących w koszty kredytu hipotecznego. Nie należy skupiać się wyłącznie na niej, ponieważ przy niskiej marży a wysokim oprocentowaniu czy wskutek innych kosztów w finalnym rozrachunku można wyjść znacznie niżej pod kreskę, niż jak na pierwszy rzut oka wszystko wygląda. Do analizy należy uwzględnić oprocentowanie kredytu, prowizje, koszty ubezpieczenia, czy dodatkowe produkty – jeżeli występują. W wielu sytuacjach priorytetem jest możliwość wcześniejszej spłaty czy też okres kredytowania, warto na to zwrócić uwagę.

4. Bufor bezpieczeństwa.

Zakup mieszkania pochłania największą część posiadanych pieniędzy. Niekiedy wkład własny i zaciągnięcie kredytu może wiązać się z pochłonięciem wszystkich oszczędności. Tutaj nasuwa się proste pytanie, co w sytuacji awaryjnych? Kłopoty z pracodawcą, czy problemy zdrowotne mogą doprowadzić z dnia na dzień do zatrzymania płynności finansowej, która może być przyczyną kłopotów. Dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie odpowiedniej ilości gotówki na koncie, nawet wskutek podwyższenia raty kredytu lub dokonania niższej wpłaty na poczet wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny to bardzo duża odpowiedzialność, dlatego jedną z najważniejszych porad jest – bycie ciekawym. Zachęcam do czytania regulaminów, szukania odpowiedzi na nurtujące pytania a w kwestii braku informacji lub niejasności bez zawahania się zadawania pytań. Jak już było wspominane wcześniej, kredyt hipoteczny wiąże ze sobą wiele zmiennych, które całkowicie potrafią zmienić ofertę kredytową, o których nie sposób napisać w jednym artykule.

Jedna myśl nt. „Kredyt hipoteczny – 4 podstawowe porady

Pożyczka

Szukasz pożyczki? Skontaktuj się z profesjonalistami, którzy pomogą wybrać dla Ciebie najlepsze warunki. Sprawdź na http://monerismachine.com/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *