Menu

Który Nikon na początek?

12 sierpnia 2018 - Hobby
Który Nikon na początek?

Lustrzanek w profesjonalnych sklepach dla fotografów jest naprawdę całe mnóstwo. Jak odnaleźć się w tym gąszczu atrakcyjnych ofert? Która będzie najlepsza dla nas?

Aparaty Nikon – najlepsze dla początkujących?

Nikon dostarcza fotografom sprzęt wysokiej klasy, o czym możemy się przekonać, decydując się na nawet krótką zabawę jego aparatami. Charakterystycznymi cechami aparatów Nikon jest świetny autofocus, ergonomia i odwzorowanie kolorów. Jeśli wybieramy Nikon’a, możemy mieć pewność, że na rynku znajdziemy także szereg obiektywów, które będą dopasowane do naszego aparatu. Nikon sygnuje swoją marką także inne akcesoria przeznaczone dla fotografów, co jest sporym ułatwieniem dla osoby początkującej. Nie będzie ona musiała posiłkować się narzędziami od nich producentów ryzykując, że będą one niedopasowane do jej sprzętu.

Jak wybrać odpowiedni model?

Lustrzanki Nikona dla początkujących znajdziemy już w cenie do 2 tysięcy złotych. Takich aparatów będziemy mieli do wyboru całkiem sporo. Czym kierować się przy decyzji?

ISO

ISO to skrótowo mówiąc czułość, która ma wpływa na jakość wykonywanych zdjęć. W zależności od rodzaju ISO możemy spodziewać się powstawania lub braku nieestetycznie wyglądających szumów na zdjęciach. Nikon bardzo dobrze radzi sobie z niwelowaniem niepożądanych szumów, nawet na wysokich czułościach, co wyróżnia jego aparaty ponad konkurencją.

Szybkość strzałów

Szybkość wykonywania zdjęcia, a także serie są bardzo pomocne w pracy początkującego fotografa. Im aparat potrzebuje mniej czasu do reakcji i umożliwia wykonanie kilku zdjęć za jednym kliknięcie, tym lepiej. Dzięki temu łatwiej będzie nam wykonać nieporuszone zdjęcie w ruchu, które będzie wyróżniać się pożądaną czytelnością. Nikon w wielu swoich aparatach (nawet dla początkujących) umożliwia wykonywanie 5 zdjęć na sekundę.

Zakres tonalny

Zakres tonalny to ilość barw, jaką zarejestruje dana matryca aparatu. Ma to szczególne znacznie przy większych czułościach, gdzie naturalnie liczba odcienie maleje. W tej kwestii aparaty dla początkujących firmy Nikon spisują się całkiem nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *