Menu

Kurs tańca na wesele. Jaki wybrać?

12 czerwca 2018 - Finanse i gospodarka
Kurs tańca na wesele. Jaki wybrać?

Czerwiec to miesiąc w którym dzieje się wiele, zwłaszcza w branży ślubnej. Dzięki sezonowi weselnemu co druga szkoła tańca przeżywa oblężenie narzeczonych par, które na ostatnią chwilę starają ogarnąć kroki pierwszego tańca ślubnego. Czy jednak tylko oni są gośćmi tanecznych szkół?

Kursy tańca dla narzeczonych i dla gości

Kursy tańca weselnego cieszą się od lat coraz większą popularnością zarówno wśród narzeczonych jak i gości weselnych. W końcu wesele to czas tańców i hulanki, a wszechogarniająca radość  najłatwiej wyrazić w tanecznych krokach. Motywację są jednak różne. Przyszłej parze młodej zależy na tym, żeby jak najlepiej wypaść przed gośćmi, natomiast goście oczekują po kursie tańca podszlifowania swoich tanecznych umiejętności do poziomu, w którym będą mogli czerpać pełną przyjemność przez całą noc.

Jaki taniec na pierwszy taniec?

Wybór tańca dla narzeczonych to zawsze twardy orzech do zgryzienia. Wśród zamieszania towarzyszącemu przygotowaniom do wesela dochodzi jeszcze stres publicznego występu. Nie mniej warto spojrzeć na kursy tańca jako na swojego rodzaju odpoczynek i wyciągnąć z niego jak najwięcej. No dobrze, ale jaki taniec wybrać?

Rumba

Rumba to taniec miłości, pełen pasji i bardzo dynamiczny. Będzie idealnym rozwiązaniem dla par emanujących namiętnością.

Foxtrot

Taniec elegancki, natomiast na opanowanie go potrzebny jest czas. Jeśli myślimy o kursie tańca na ostatnią chwilę, lepiej zapomnijmy o foxtrocie.

Tango

Szybki i porywczy jak hiszpańska kochanka. Wymaga wyjątkowego zgrania i szybkiej reakcji. To taniec dla „zsynchronizowanych” par

To tylko propozycje, natomiast wiele zależy od samej play listy, którą wymarzyliśmy sobie na ślub. Trudno w końcu tańczyć Rumbę do piosenek metaliki.

Jaki taniec na wesele?

Rodzajów tańca na wesele jest od wyboru do koloru, a szkoły tańca prześcigają się w coraz wymyślniejszych ofertach. O ile przy pierwszym tańcu bardziej stawia się na wyuczenie kilkunastu kroków i figur, o tyle dla gości weselnych na parkiecie ważniejsze jest aby czuć się swobodnie, pewnie i dobrze się bawić. Standardowa oferta jaką znaleźć można w większości szkół to wszelkiego rodzaju tańce dyskotekowe jak disco samba, swing czy foxtrot.

Dużą popularnością cieszy się również tzw. taniec „dwa na jeden” czyli Discofox. Jego dużą zaletą jest uniwersalność – może być tańczony w stylu wolnym lub szybkim, w związku z tym sprawdzi się nie na wielu rodzajów imprez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *