Menu

Łódź motorowa czy żaglówka?

29 czerwca 2018 - Motoryzacja
Łódź motorowa czy żaglówka?

Luksusowe łodzie kojarzą nam się zwykle z jachtami wyposażonymi we wszelkie udogodnienia, aby każdy uczestnik rejsu mógł poczuć się w sposób wyjątkowy. Podział statków, jachtów i łodzi zależny jest jednak od wielu czynników. Wybierając taką formę spędzenia wolnego czasu bardzo często sami nie wiemy na co się zdecydować!

Motorówka

Jeśli pragniemy aktywnego wypoczynku dobrą decyzją będzie wybór łodzi motorowej. Ten rodzaj jednostki napędzany jest silnikiem, posiada zwykle łazienkę, kabinę i kambuz. Taki typ luksusowej łodzi świetnie sprawdzi się w momencie, gdy lubimy wędkować, jesteśmy amatorami szybkiej jazdy czy po prostu uprawiamy sporty wodne. Taki typ łodzi zapewnia nam komfort i idealnie sprawdzi się jako miejsce na zorganizowanie oryginalnej imprezy.

Żaglówka

Żaglówka jest przede wszystkim (a czasem jedynie) napędzana siłą wiatru. Taki typ łodzi sprawdzi się w celach typowo turystycznych i dostarczy na pewno wielu doznań na różnych płaszczyznach: nawigacyjnej, czy też odkrywcze. Pomimo niestałości w sile napędowej, można pokusić się również o dalsze podróże, jeśli tylko pozwolą nam na to nasze umiejętności i warunki atmosferyczne. W zależności od naszych potrzeb są różne typy jachtów żaglowych. Podziałów jest wiele, a chociażby ze względu na sposób użytkowania żaglówki dzielą się na: turystyczne, regatowe i szkoleniowe.

Trudny wybór

Decydując się na którąś z powyższych luksusowych łodzi musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby i umiejętności. Jeśli nie musimy mieć wszystkiego zawsze pod kontrolą, kuszą nas nieznane lądy i nowe wyzwania możemy wybrać jachty żaglowe. Łódź motorowa przeznaczona jest bardziej do konkretnych celów i określonego rodzaju wypoczynku. Jeśli lubimy dobrą zabawę, gustujemy w szybkiej jeździe i uprawiamy sporty wodne z pewnością motorówka bardziej spełni nasze wymagania. Pamiętajmy jednak, że woda jest potężnym żywiołem i obojętnie jakiego wyboru dokonamy zawsze musimy zachować wszelkie środki ostrożności i być przygotowanym na różne sytuacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *