Menu

Jak działają łóżka rehabilitacyjne?

17 października 2018 - Zdrowie i uroda
Jak działają łóżka rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne jest sprzętem wykorzystywanym w szpitalach, sanatoriach, a także w domach. Cena sprzętu waha się od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Tego rodzaju łóżko przeznaczone jest przede wszystkim dla osób ciężko chorych i ma zapewnić im komfort rekonwalescencji oraz bezpieczeństwo, a opiekunom umożliwić sprawną i łatwą opiekę

Jak działają łóżka rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w kółka, które mają zapewnić mobilność we wszystkich kierunkach. Ponadto po bokach znajdują się poręcze, dzięki którym chory nie wypadnie z łóżka. Częstym uzupełnieniem sprzętu jest także materac przeciwodleżynowy, który pozwala uniknąć konieczności przewracania pacjenta z boku na bok. Najważniejszą cechą łóżka rehabilitacyjnego jest możliwość zmieniania jego wysokości oraz regulowania zagłówka tak, by dostosować pozycję chorego do jego potrzeb oraz by zapewnić opiekunom bardziej komfortową opiekę i dostęp do chorego.

Działanie łóżek elektrycznych

Przy opiece nad chorymi dużą popularnością cieszą się łóżka rehabilitacyjne elektryczne. Przy tego rodzaju sprzęcie ustawianie pozycji leżącego odbywa się przy pomocy pilota. Takie łóżka są więc idealne dla chorych, którzy samodzielnie nie mogą podnieść się do pozycji siedzącej. Pozwalają też na znacznie prostszą opiekę związaną nie tylko z dbaniem o higienę, ale i karmieniem chorego.

Najważniejsza rola łóżka rehabilitacyjnego

Łóżka rehabilitacyjne mają jednak zapewnić nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo i to zarówno choremu, jak i osobom sprawującym nad nim opiekę oraz zajmującym się jego pielęgnacją czy rehabilitacją. Wiele osób chorych spędza praktycznie cały czas w pozycji leżącej. Łóżko rehabilitacyjne umożliwia natomiast zmianę kąta wezgłowia, co sprawia, że pacjent może siedzieć oparty i nie będzie to dla niego za bardzo wyczerpujące. Łóżka rehabilitacyjne dają także możliwość odpowiedniego ustawienia dolnej części tak, by nogi pozostały uniesione czy zgięte w kolanach. Barierki boczne stanowią natomiast skuteczne zabezpieczenie przed wysunięciem się chorego z łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *